Přihlášky uzavřeny

5. duben 2022

Přihlášky do 56. ročníku Dvořákovy mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga jsou uzavřené.

Desetičlenná mezinárodní porota bude koncem dubna hodnotit 38 přihlášených soutěžících osmnácti národností. Letos se organizátoři, kromě tradičních zemí, jako jsou Bulharsko, Rumunsko, Rakousko, Německo a samozřejmě Česká republika, radují také z přihlášek, které přišly z větší dálky – Ázerbajdžánu a Jižní Koreji.

Hodnocení prvního kola bude probíhat distančně. Porotci se v závěru sejdou na on-line schůzce, při které zhodnotí anonymní nahrávky. Teprve až po sečtení bodů a určení výsledků  jim budou odtajněna jména a národnosti soutěžících. Zároveň budou uděleny ceny Nadace Bohuslava Martinů a Nadačního fondu Viktora Kalabise a Zuzany Růžičkové. Nejúspěšnější český účastník získá cenu nadace Karel Komárek Family Foundation.

Čtyři nejlepší soutěžící postoupí do finále, které proběhne v rámci koncertu na mezinárodním hudebním festivalu Dvořákova Praha dne 16. září 2022 v pražském Rudolfinu. Při jejich finálových vystoupeních je doprovodí Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod vedením dirigenta Roberta Jindry.

Spustit audio