Zveme vás na koncert

27. únor 2006
Salón Zdenky Podhajské (sídlo Nadace B. Martinů)

Nadační fond Zdenky Podhajské pořádá cyklus komorních koncertů "Hudba pod Petřínem", na kterém ve středu 1. března 2006 v Salónu Zdenky Podhajské (Praha 5, nám. Kinských 3) od 19.45 hod. vystoupí vítězové 40. ročníku Mezinárodní soutěže Concertino Praga 2006 Jakub Junek a Ivan Vokáč.

Program koncertu

L. van Beethoven: Romance G dur
J. Sibelius: Houslový koncert d moll 2. věta
Jakub Junek (housle), prof. Božena Kronychová (klavír)

A. Dvořák: Koncert pro violoncello h moll 1. věta
Ivan Vokáč (violoncello), prof. Božena Kronychová (klavír)

B. Martinů: Duo pro housle a cello č. 1
Jakub Junek (housle), Ivan Vokáč (violoncello)

Ivan Vokáč (1987) Na violoncello hrál od čtyř let pod vedením prof. Oldřicha Kavaleho a současně navštěvoval hodiny klavíru a komorní hry. Od září 2003 je studentem Pražské konzervatoře ve violoncellové třídě prof. Miroslava Petráše. Kromě přípravy sólistického repertoáru hraje pravidelně v komorním orchestru a smyčcovém duu s houslistou Jakubem Junkem.

Jakub Junek a Ivan Vokáč

Ceny: Heranova soutěž v Ústí nad Orlicí 2.cena (1997), Dotzauerova soutěž v Drážďanech 3.cena (2001), Liezen - Rakousko 1. cena (2002), Heranova soutěž v Ústí nad Orlicí 2. cena (2003), Dotzauerova soutěž v Drážďanech 1. cena (2005), Beethovenovská soutěž v Hradci nad Moravicí 3. cena (2005).

Jakub Junek (1988) Na housle začal hrát v šesti letech pod vedením svého dědečka, dlouholetého trumpetisty České filharmonie. V roce 1999 byl přijat ke studiu na Gymnáziu Jana Nerudy v Praze, kde byl jeho houslovým pedagogem prof. Jiří Novák. V současné době je studentem 3. ročníku Pražské konzervatoře ve třídě prof. Pavla Kudeláska. Každoročně se účastní kurzů sólové i komorní hry, a to v České republice, Velké Británii a USA. V roce 2001 sólově přednesl 1. větu z Bachova koncertu a moll ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Zúčastnil se mnohých houslových soutěží.

Ceny: Jarní Petrklíč - soutěž mladých instrumentalistů (postupně získal 3., 2. a 1. místo), celostátní soutěž hudebních škol (ve své kategorii 1. místo), v r. 2000 na soutěži Prague Junior Note získal 2. cenu, dvakrát se zúčastnil soutěže Josefa Muziky v Nové Pace (3. místo v roce 2001, v r. 2004 absolutní vítěz) a v roce 2004 se umístil třetí na Kocianově houslové soutěži v Ústí nad Orlicí. V loňském roce zvítězil ve své kategorii na soutěži konzervatoří České republiky v Teplicích.

Spustit audio
autor: Naděžda Mečířová