Přehled vítězů Concertino Praga od roku 1966

Mezinárodní rozhlasovou soutěž mladých hudebníků Concertino Praga pořádá Český rozhlas již od roku 1966. S různými nástroji soutěží mladí interpreti do 16 let. Přinášíme historický přehled všech vítězů.

54. ročník – 2020

1. cena/prize Vsevolod Zavidov (2005), klavír/piano, Rusko/Russian Federation 
2. cena/prize Daniel Matejča (2005), housle/violin, Česká republika/Czech Republic
3. cena/prize Aleksandr Rublev (2005), trumpeta/trumpet, Rusko/Russian Federation

čestné uznání 1. stupně/First Class Honourable Mention
Jan Schulmeister (2006), klavír/piano, Česká republika/Czech Republic

čestné uznání 2. stupně/Second Class Honourable Mention
Márton Bubreg (2004), saxofon/saxophone, Rakousko/Austria
Carlo Cesaraccio (2005), hoboj/oboe, Itálie/Italy
Lukerya Mishneva (2005), flétna/flute, Rusko/Russian Federation 
Ivaylo Vassilev (2007), klavír/piano, Bulhrasko/Bulgaria

Cena Českho rozhlasu/Czech Radio Prize
Vsevolod Zavidov

Cena publika/Audience Prize
Daniel Matejča

Cena Nadace Bohuslava Martinů/Bohuslav Martinů Foundation Prize
Vsevolod Zavidov

Cena Nadace Viktora Kalabise a Zuzany Růžičkové/Viktor Kalabis and Zuzana Růžičková Foundation Prize
Aleksandr Rublev

Čestné uznání Nadace Viktora Kalabise a Zuzany Růžičkové/Viktor Kalabis and Zuzana Růžičková Endowment Fund Honorable Mention
Ivaylo Vassilev

Cena/Prize EMCY
Jan Schulmeister

Cena pro nejmladšího českého účastníka 2. kola / Prize for the youngest Czech participant of the 2nd round
Ondřej Toman

53. ročník – 2019

Housle/Violin
1. cena/prize Wiktor Dziedzic (2002), Polsko/Poland
2. cena/prize Lora Markova (2003), Bulhrasko/Bulgaria

čestné uznání/honorable mention
Sofiia Yakovenko (2003), Rusko/Russian Federation
Maria Dueňas (2002), Rakousko/Austria
Klára Erdingerová (2002), Česká republika/Czech Republic

Violoncello/Cello
1. cena/prize Syon Najman (2002), Bulhrasko/Bulgaria
2. cena/prize Mariia Slashcheva (2004), Rusko/Russian Federation

čestné uznání/honorable mention
Thomas Prechal (2004), Nizozemí/Holland
Konstancja Smietanska (2002), Polsko/Poland

Klavír/Piano
1. cena/prize Jan Čmejla (2003), Česká republika/Czech Republic
2. cena/prize Eliška Tkadlčíková (2002), Česká republika/Czech Republic

čestné uznání/honorable mention
Eva Garet (2006), Rumunsko/Romania
Gabriela Bortnowska (2002), Polsko/Poland

Harfa/Harp
1. cena/prize Aleksandra Arsenova (2004), Rusko/Russian Federation
2. cena/prize Yelyzaveta Rakovska (2003), Ukrajina/Ukraine

čestné uznání/honorable mention
Jernej Mišič (2003), Slovinsko/Slovenia
Martin Sadílek (2004), Česká republika/Czech Republic
Victoria Markova (2004), Bulhrasko/Bulgaria

Cena Nadace Bohuslava Martinů/Bohuslav Martinů Foundation Prize
Mariia Slashcheva

Cena Nadace Viktora Kalabise a Zuzany Růžičkové/Viktor Kalabis and Zuzana Růžičková Foundation Prize
Wiktor Dziedzic

Cena/Prize EMCY
Wiktor Dziedzic

Absolutní vítěz/Overall Winner
Jan Čmejla

52. ročník – 2018

Duo/Duo
1. cena/prize 
Bence Bubreg - klarinet/clarinet (2001), Rakousko/Austria
Márton Bubreg - saxofon/saxophone (2004), Rakousko/Austria

2. cena/prize 
Filip Martinka - klavír/piano (2001), Česká republika/Czech Republic
Jakub William Gráf - violoncello/cello (2001), Česká republika/Czech Republic

čestné uznání/honorable mention
Ivan Kuznetsov (2002), Rusko/Russia
Arsenii Lanin (2002), Rusko/Russia

Dimitar Dimitrov (2000), Bulharsko/Bulgaria
Nikolay Dimitrov (2001), Bulharsko/Bulgaria

Trio/Trio
1. cena/prize
Johanna Schneegans - zobcová flétna/recorer (2003), Německo/Germany
Matteo Hornig - kytara/guitar (2004), Německo/Germany
Arnold Maklezow - akordeon/acordion (2003), Německo/Germany

2. cena/prize 
Wiktor Dziedzic - housle/violin (2002), Polsko/Poland
Konstancja Śmietańska - violoncello/cello (2002), Polsko/Poland
Gabriela Bortnowska - klavír/piano (2002), Polsko/Poland

čestné uznání/honorable mention
Adéla Mottlová - klavír/piano (2001), Česká republika /Czech Republic
Štěpánka Plocková - violoncello/cello (2001), Česká republika /Czech Republic
Theodora Kopecká - flétna/flute (2001), Česká republika /Czech Republic

Kvarteto/Quartet
1. cena/prize neudělena/not awarded
2. cena/prize 
Victor Trenev - housle/violin (2001), Bulharsko/Bulgaria
Nia Lecheva - housle/violin (2001), Bulharsko/Bulgaria
Sirma Baramova - viola/viola (2001), Bulharsko/Bulgaria
Syon Najman - violoncello/cello(2002), Bulharsko/Bulgaria

Kvinteto/Quintet
1. cena/prize neudělena/not awarded
2. cena/prize 
Elisaveta Lenkina - flétna/flute (2001), Rusko/Russia
Aglaia Golubeva - hoboj/oboe (2004), Rusko/Russia
Ksenia Melnik - klarinet/clarinet (2001), Rusko/Russia
Ivan Loktionov - fagot/bassoon (2003), Rusko/Russia
Ivan Kukolev (2003) - lesní roh/French horn, Rusko/Russia

Cena/Prize EMCY
Filip Martinka/Jakub William Gráf

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize
Bence Bubreg/Márton Bubreg

51. ročník – 2017

Flétna/Flute
1.cena/prize Uliana Zhivitckaia (2000), Rusko/Russia
2.cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention
Sofiia Matviienko (2002), Ukrajina/Ukraine
Eliška Hejhalová (1999), Česká republika/Czech Republic

Hoboj/Oboe
1. cena/prize neudělena/not awarded
2. cena/prize Timofei Iakhnov (2004), Rusko/Russia
čestné uznání/honorable mention
Varvara Petrova (2003), Rusko/Russia

Klarinet/Clarinet
1. cena/prize Andrey Ryazantsev (2002), Rusko/Russia
2. cena/prize Alise Gavare (1999), (Lotyšsko)
čestné uznání/honorable mention
Adam Riethof (1999), Česká republika/Czech Republic
Gabriela Matoušková (2001), Česká republika/Czech Republic

Fagot/Bassoon
1. cena/prize Adam Plšek (1999), Česká republika/Czech Republic

50. ročník – 2016

Klavír/Piano
1. cena/prize Elizaveta Kliuchereva (1999), Rusko/Russia
2. cena/prize Arina Pan (1999), Rusko/Russia
čestné uznání/honorable mention Dmitry Yudin (2001), Rusko/Russia

Housle/Violin
1. cena/prize Isabella Perron (2000), Kanada/Canada
2. cena/prize Pavla Tesařová (1999), Česká republika/Czech Republic
čestné uznání/honorable mention
Liliana Dulanská (1998), Česká republika/Czech Republic
Raluca Malina Ciobanu (1998), Rumunsko/Romania

Violoncello/Violoncello
1. cena/prize Maria Zaytseva (2001), Rusko/Russia
2. cena/prize Corneliu Zirbo (1998), Rumunsko/Romania

Cena za nejlepší provedení skladby Jiřího Gemrota/Prize for the bes interpretation ot the peice by Jiří Gemrot
Darina Dikova

Cena za nejlepší provedení skladby Bohuslava Martinů/Prize for the best interpretation of the piece by Bohuslav Martinů
Maria Zaytseva

Cena/Prize EMCY
Maria Zaytseva

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize
Maria Zaytseva

49. ročník - 2015

Duo/Duo
1. cena/prize
Matyáš Novák - klavír/piano (1998), Česká republika/Czech Republic
Larisa Palochová - housle/violin (1999), Česká republika/Czech Republic

2. cena/prize
Vilém Vlček - violoncello/cello (1998), Česká republika/Czech Republic
Ondřej Zavadil - klavír/piano (1997), Česká republika/Czech Republic

čestné uznání/honorable mention
Charlotte Kuffer - flétna/flute (1998), Německo/Germany
Max Vogler - hoboj/oboe (1998), Německo/Germany

Nikita Korovin - klavír/piano (1999), Rusko/Russia
Egor Mestergazi - klarinet/clarinet (1997), Rusko/Russia

Trio/Trio
1. cena/prize
Filip Zaykov - housle/violin (1997), Česká republika/Czech Republic
Adam Riethof - klarinet/clarinet (1999), Česká republika/Czech Republic
Martin Chudada - klavír/piano (2001), Česká republika/Czech Republic

2. cena/prize
Matyáš Houf - barokní flétna/barock flute (1999), Česká republika/Czech Republic
AnnaMimrová - cembalo/cembalo (1998), Česká republika/Czech Republic
Dominik Velek - violoncello/cello (2001), Česká republika/Czech Republic

čestné uznání/honorable mention
Bogdana Burin - housle/violin (1999), Bulharsko/Bulgaria
Michaela Petrova - klavír/piano (1998), Bulharsko/Bulgaria
Kalina Mincheva - housle/violin (1998), Bulharsko/Bulgaria

Mila Mihova - klavír/piano (1997), Bulharsko/Bulgaria
Debora Stefanova - housle/violin (1998), Bulharsko/Bulgaria
Momchil Pandev - violoncello/cello (1999), Bulharsko/Bulgaria

Cena/Prize EMCY
Vilém Vlček/Ondřej Zavadil

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Matyáš Novák/Larisa Palochová 

48. ročník – 2014

Flétna/Flute
1. cena/prize Maria Filippova (1999), Rusko/Russia
2. cena/prize Dóra Anna Kovács (1998), Maďarsko/Hungary
čestné uznání/honorable mention Mila Tsankova (1998), Bulharsko/Bulgaria

Hoboj/Oboe
1. cena/prize neudělena/not awarded
2. cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention Ekaterina Voroshilova (1997), Rusko/Russia

Klarinet/Clarinet
1. cena/prize Matouš Kopáček (1999), Česká republika/Czech Republic
2. cena/prize Seraphin Maurice Lutz (1998), Německo/Germany
čestné uznání/honorable mention Adam Riethof (1999), Česká republika/Czech Republic

Fagot/Bassoon
1. cena/prize Luka Mitev (1997), Slovinsko/Slovenia
2. cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention Adam Plšek (1999), Česká republika/Czech Republic

Trubka/Trumpet
1. cena/prize Vilém Hofbauer (1999), Česká republika/Czech Republic
2. cena/prize László Kunkli (1997), Maďarsko/Hungary

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Matouš Kopáček 

Diplom za nejlepší provedení povinné skladby/Diploma fot the best interpretation of obligatory composition:
Matouš Kopáček 
Luka Mitev 
Maria Filippova 
László Kunkli 

47. ročník – 2013

Klavír/Piano
1. cena/prize Victor Maslov (1997), Rusko/Russia
2. cena/prize Pavel Verkhaturov (1998), Rusko/Russia
čestné uznání/honorable mention
Alexandru Cadmiel Botac (1997), Rumunsko/Romania
Matyáš Novák (1998), Česká republika/Czech Republic

Housle/Violin
1.cena/prize Maria-Alexandra Bobeico (1996), Rumunsko
2. cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention
Martina Miedl (1996), Rakousko/Austria
Leong Kerson (1997), Kanada/Canada

Violoncello/Cello
1. cena/prize neudělena/not awarded
2. cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention
Vilém Vlček (1998), Česká republika/Czech Republic

Klasická kytara/Classic Guitar
1. cena/prize Barbora Kubíková (1998), Česká republika/Czech Republic
2. cena/prize Hedvika Švendová (1996), Česká republika/Czech Republic
čestné uznání/honorable mention
Yosif Shukerov (1997), Bulharsko/Bulgaria

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Victor Maslov 

Diplom za nejlepší provedení povinné skladby/Diploma fot the best interpretation of obligatory composition:
Maria-Alexandra Bobeico
Victor Maslov
Barbora Kubíková

Cena pro nejmladšího účastníka/Prize for the youngest musician
Jackie Wong

46. ročník – 2012

Duo/Duo
1. cena/prize
Marie Luise-Kuhnert - akordeon/acordion (1994), Německo/Germany
Thurid Pribbernow - housle/violin (1995), Německo/Germany

2. cena/prize
Vilém Petras - violoncello/cello (1995), Česká republika/Czech Republic
Jakub Škampa - klavír/piano (1994), Česká republika/Czech Republic

čestné uznání/honorable mention
Taisia Kuznetsova - housle/violin (1995), Rusko/Russia
Ilya Shmukler - klavír/piano (1994), Rusko/Russia

Dina Muhametova - housle/violin (1994), Ukrajina/Ukraine
Iryna Cherkashyna - klavír/piano (1994), Ukrajina/Ukraine

Trio/Trio
1. cena/prize
Rossen Gamev - housle/violin (1994), Bulharsko/Bulgaria
Penka Petkova - violoncello/cello (1994), Bulharsko/Bulgaria
Yoana Lambreva - klavír/piano (1994), Bulharsko/Bulgaria

2. cena/prize
Julie Svěcená - housle/violin (1994), Česká republika/Czech Republic
Libor Suchý - klarinet/clarinet (1994), Česká republika/Czech Republic
Matyáš Novák - klavír/piano (1998), Česká republika/Czech Republic

čestné uznání/honorable mention
Veronika Kahrer - housle/violin (1994), Rakousko/Austria
Alexandra Kahrer - violoncello/cello (1998), Rakousko/Austria
Linda Wu - klavír/piano (1997), Rakousko/Austria

Tomás Moital - bicí/percussion(1994), Portugalsko/Portugal
Miguel Filipe - bicí/percussion(1994), Portugalsko/Portugal
André Camacho - bicí/percussion(1994), Portugalsko/Portugal

Kvarteto/Quartet
1. cena/prize neudělena/not awarded
2. cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention
Ruth Müller - housle/violin (1998), Německo/Germany
Mathilde Kühn - housle/violin (1996), Německo/Germany
Bennet Norrice Ortmann - viola/viola (1996), Německo/Germany
Lukas Plag - violoncello/cello (1997), Německo/Germany

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Rossen Gamev/Penka Petkova/Yoana Lambreva 

Cena/Prize EMCY
Rossen Gamev/Penka Petkova/Yoana Lambreva 

45. ročník – 2011

Flétna/Flute
1. cena/prize Veronika Blachuta (1993), Rakousko/Austria
2. cena/prize Yuliana Padalko (1994), Rusko/Russia
čestné uznání/honorable mention
Matvey Demin (1993), Německo/Germany
Barbora Haasová (1994), Česká republika/Czech Republic
Ksenia Arsenova (1996 ), Rusko/Russia

Hoboj/Oboe
1. cena/prize neudělena/not awarded
2. cena/prize Olga Tikhomirova (1993), Rusko/Russia

Klarinet/Clarinet
1. cena/prize Magdalena Faust (1993), Německo/Germany
2. cena/prize Alexey Vovchenko (1993), Rusko/Russia
čestné uznání/honorable mention
Blaž Šparovec (1994), Slovinsko/Slovenia
Libor Suchý (1994), Česká republika/Czech Republic

Fagot/Bassoon
1. cena/prize Arseniy Shkaptsov (1993), Rusko/Russia
2. cena/prize Daniela Statkova (1993), Bulharsko/Bulgaria

Trubka/Trumpet
1. cena/prize neudělena/not awarded
2. cena/prize Walter Hofbauer (1994), Česká republika/Czech Republic
čestné uznání/honorable mention
Dmitry Krayduba (1994), Rusko/Russia
Dávid Pollák (1993), Slovenská republika/Slovak Republic

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Veronika Blachuta 

Diplom za nejlepší provedení povinné skladby/Diploma fot the best interpretation of obligatory composition:
Veronika Blachuta 
Olga Tikhomirova 
Alexey Vovchenko
Arseniy Shkaptsov 
Walter Hofbauer 

44. ročník – 2010

Klavír/Piano
1. cena/prize Anastasia Vorotnaya (1995), Rusko/Russia
2. cena/prize Barbora Brabcová (1994), Česká republika/Czech Republic
čestné uznání/honorable mention
Magdalena Hrudová (1994), Česká republika/Czech Republic

Housle/Violin
1.cena/prize Julie Svěcená (1994), Česká republika/Czech Republic
2. cena/prize Mariance Di Tomaso (1994), Kanada/Canada
čestné uznání/honorable mention
Anna Luisa Mahaffy (1997), Rakousko/Austria

Violoncello/Cello
1. cena/prize Vsevolod Guzov (1995), Rusko/Russia
2. cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention
Hrvoje Hrešć (1994), Chorvatsko/Croatia

Klasická kytara/Classic Guitar
1. cena/prize Veronika Hrdová (1991), Česká republika/Czech Republic
2. cena/prize Gleb Laskin (1991), Rusko/Russia
čestné uznání/honorable mention
Stella Maria Schletterer (1992), Rakousko/Austria

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Anastasia Vorotnaya, Rusko

Diplom za nejlepší provedení povinné skladby/Diploma fot the best interpretation of obligatory composition:
Anastasia Vorotnaya
Marianne Di Tomaso
Vsevolod Guzov
Veronika Hrdová

43. ročník – 2009

Duo/Duo
1. cena/prize
Šimon Michal - housle/violin (1992), Česká republika/Czech Republic
Matouš Michal - housle/violin (1993), Česká republika/Czech Republic

2. cena/prize
Barbara Malcolm - housle/violin (1991), Polsko/Poland
Joanna Kacperek - klavír/piano (1993), Polsko/Poland

čestné uznání/honorable mention
Tsinman Nikolay - violoncello/cello (1993), Rusko/Russia
Yulia Vanyushina - klavír/piano (1994), Rusko/Russia

Aleksandra Pykacz - violoncello/cello (1991), Polsko/Poland
Tomasz Zajac - klavír/piano (1994), Polsko/Poland

Matilde Loureiro - housle/violin (1994), Portugalsko/Portugal
Taíssa Cunha - klavír/piano (1991), Portugalsko/Portugal

Trio/Trio
1. cena/prize neudělena/not awarded
2. cena/prize neudělena/not awarded

čestné uznání/honorable mention
Pavel Zemen - klarinet/clarinet (1992), Česká republika/Czech Republic
Pavel Plašil - klarinet/clarinet (1993), Česká republika/Czech Republic
Vojtěch Hájek - klarinet/clarinet (1996), Česká republika/Czech Republic

Kvarteto/Quartet
1. cena/prize
Anežka Vargová - flétna/flute (1992), Česká republika/Czech Republic
Zdeňka Hanzliková - flétna/flute (1993), Česká republika/Czech Republic
Klára Škodová - flétna/flute (1993), Česká republika/Czech Republic
Barbora Brabcová - klavír/piano (1994), Česká republika/Czech Republic

2. cena/prize neudělena/not awarded

čestné uznání/honorable mention
Andrea Goleva - flétna/flute (1993), Bulharsko/Bulgaria
Ljuba Manasieva - hoboj/oboe (1991), Bulharsko/Bulgaria
Lubomira Mihaylova - klarinet/clarinet (1993), Bulharsko/Bulgaria
Daniela Statkova - fagot/bassoon (1993), Bulharsko/Bulgaria

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Šimon Michal/Matouš Michal

42. ročník – 2008

Flétna/Flute
1. cena/prize Daniela Koch (1989), Rakousko/Austria
2. cena/prize Nadya Stoilova (1990), Bulharsko/Bulgaria
čestné uznání/honorable mention Lívia Duleba (1989), Maďarsko/Hungary

Klarinet/Clarinet
1. cena/prize Narek Arutyunyan (1992), Rusko/Russia
2. cena/prize Sergey Yeletskiy (1989), Rusko/Russia

Hoboj/Oboe
1. cena/prize Denisa Gřonková (1991), Česká republika/Czech Republic
2. cena/prize Alexander Vvedenskiy (1991), Rusko/Russia

Trubka/Trumpet
1. cena/prize Mikhail Gayduk (1990), Rusko/Russia
2. cena/prize Pavel Janeček (1990), Česká republika/Czech Republic

Fagot/Bassoon
1. cena/prize Bálint Mohai (1989), Maďarsko/Hungary
2. cena/prize Jan Hudeček (1990), Česká republika/Czech Republic

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Daniela Koch

41. ročník – 2007

Klavír/Piano
1. cena/prize Alexey Sychev (1988), Rusko/Russia
2. cena/prize Anna Buchberger (1989), Německo/Germany
čestné uznání/honorable mention
Cristiana Mihart (1988), Rumunsko/Romania

Housle/Violin
1.cena/prize Sergey Pospelov (1990), Rusko/Russia
2. cena/prize Barbora Valečková (1988), Česká republika/Czech Republic

Violoncello/Cello
1. cena/prize Petr Špaček (1988), Česká republika/Czech Republic
2. cena/prize Petra Kušan (1988), Chorvatsko/Croatia

Klasická kytara/Classic Guitar
1. cena/prize Judith Bunk (1990), Německo/Germany
2. cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention
Francisco Franco (1989), Portugalsko/Portugal

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Alexey Sychev

Diplom za nejlepší provedení povinné skladby/Diploma fot the best interpretation of obligatory composition:
Alexey Sychev
Petra Kušan
Judith Bunk

40. ročník – 2006

Duo/Duo
1. cena/prize
Jakub Junek – housle/violin (1988), Česká republika/Czech Republic
Ivan Vokáč – violloncello/cello (1987), Česká republika/Czech Republic

2. cena/prize
Felix Key Weber – housle/violin (1988), Německo/Germany
Anne Weber – viola/viola (1970), SRN

čestné uznání/honorable mention
Nik Chooi – housle/violin (1989), Rusko/Russia
Avan Yu – klavír/piano (1987), Rusko/Russia

Trio/Trio
1. cena/prize
Vera Lopatina - housle/violin (1987), Rusko/Russia
Arsenyi Chubachin – violoncello/cello (1989), Rusko/Russia
Olga Kirpichyova – klavír/piano (1987), Rusko/Russia

2. cena/prize
Petr Matěják – housle/violin (1989), Česká republika/Czech Republic
Marie Šimková – violoncello/cello (1987), Česká republika/Czech Republic
Lukáš Klánský – klavír/piano (1989), Česká republika/Czech Republic

čestné uznání/honorable mention
Jana Kubánková – housle/violin (1988), Česká republika/Czech Republic
Petr Mašlaň – violoncello/cello (1987), Česká republika/Czech Republic
Adéla Donovalová – klavír/piano (1987), Česká republika/Czech Republic

Yin Li Chen – klavír/piano (1970), Čína/China
Jun Ma – housle/violin (1972), Čína/China
Bo Pen – violoncello/cello (1972), Čína/China

Kvarteto/Quartet
1. cena/prize
Lukáš Stepp – housle/violin (1989), Německo/Germany
Felicia Stepp – housle/violin (1992), Německo/Germany
Katharina Henke – viola/viola (1988), Německo/Germany
Jakob Sebastian Stepp – violoncello/cello (1991), Německo/Germany

2. cena/prize neudělena/not awarded

čestné uznání/honorable mention
Anatolyi Gumeniuk - alt saxofon/alto saxophone (1989), Ukrajina/Ukraine
Eugenia Shvecova - alt&sopr. saxofon/alto and soprano saxophone (1989), Ukrajina/Ukraine
Ivanka Oliynyk – saxofon/ saxophone (1987), Ukrajina/Ukraine
Mykhaylo Zaikin – saxofon/ saxophone (1988), Ukrajina/Ukraine

Kvinteto/Quintet
1. cena/prize
Lia Petrova – housle/violin (1990), Bulharsko/Bulgaria
Kristina Hinova – housle/violin (1990) , Bulharsko/Bulgaria
Svetlana Berova – viola/viola (1987), Bulharsko/Bulgaria
Lilyana Kehayova – violoncello/cello (1988), Bulharsko/Bulgaria
Georgi Peychev – klavír/piano (1987), Bulharsko/Bulgaria

2. cena/prize neudělena/not awarded

čestné uznání/honorable mention
Roman Prosetskiy – hoboj/oboe (1970), Rusko/Russia
Darya Kameneva – klavír/piano (1970), Rusko/Russia
Dmitriy Prokopov – fagot/bassoon (1970), Rusko/Russia
Dmitriy Grandov - lesní roh/French horn (1971), Rusko/Russia
Dmitriy Ribalko – klarinet/clarinet (1970), Rusko/Russia

Gatis Gorkuša – trubka/trumpet (1989), Lotyšsko/Latvia
Miks Bankevics - lesní roh/French horn (1987), Lotyšsko/Latvia
Rihards Verinš - lesní roh/French horn (1987), Lotyšsko/Latvia
Nauris Strežs – trombón/trombone (1987), Lotyšsko/Latvia
Janis Kagis – tuba/tuba (1987),

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Jakub Junek/Ivan Vokáč

39. ročník – 2004/2005

Flétna/Flute
1. cena/prize neudělena/not awarded
2. cena/prize Martina Kuštárová (1990), Slovensko/Slovakia
čestné uznání/honorable mention
Tünde Molnár (1987), Maďarsko/Hungary

Hoboj/Oboe
1. cena/prize Alexandr Jegorov (1987), Rusko/Russia
2. cena/prize Markéta Halamová (1987), Česká republika/Czech republic

Klarinet/Clarinet
1. cena/prize Vasilij Bělov (1987), Rusko
2. cena/prize Michael Mering (1991) Rusko
čestné uznání/honorable mention
Kristaps Catlaks (1988) Lotyšsko/Latvia
Renata Raková (1987), Česká republika/Czech Republic

Trubka/Trumpet
1. cena/prize Rita Thiem (1987), SRN/Germany
2. cena/prize Gatis Gorkuša (1989), Lotyšsko/Latvia
čestné uznání/honorable mention
István Baráth (1987), Maďarsko/Hungary
Florian Brunmayr (1988), Rakousko/Austria
Jaan Ots (1988), Estonsko/Estonia

Lesní roh/French Horn
1. cena/prize Anna Magdalena Euen (1989), SRN/Germany
2. cena/prize neudělena/not awarded

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Vasilij Bělov

38. ročník 2003

Klavír/Piano
1. cena/prize Marie Al-Ashhabová (1988), Česká republika/Czech Republic
2. cena/prize Alexander Kudrjavcev (1987), Rusko/Russia
čestné uznání/honorable mention
Anna Fedorova (1990), Ukrajina/Ukraine
Sara Vujadinovič (1991), Srbsko a Černá hora/Serbia and Montenegro
Lucie Valčová (1987), Česká republika/Czech Republic

Housle/Violin
1.cena/prize Hellen Weiss (1988), SRN/Germany
2. cena/prize Markéta Janoušková (1989), Česká republika/Czech Republic
čestné uznání/honorable mention
Olga Piskórz (1989), Polsko/Poland

Violoncello/Cello
1. cena/prize Fjodor Amosov (1988), Rusko/Russia
2. cena/prize Zita Varga (1989), Chorvatsko/Croatia
čestné uznání/honorable mention
Michael Petrov (1990), Bulharsko/Bulgaria
Tomasz Daroch (1989), Polsko/Poland

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Hellen Weiss

Diplom za nejlepší provedení povinné skladby/Diploma fot the best interpretation of obligatory composition:
Marie Al-Ashhabová
Fjodor Amosov
Hellen Weiss

37. ročník – 2002

Duo/Duo
1. cena/prize
Stanislav Lukš – housle/violin (1986), Česká republika/Czech Republic
Jakub Metelka – klavír/piano (1986), Česká republika/Czech Republic

2. cena/prize
Dorle Fassmann – housle/violin (1986), SRN/Germany
Theresia Meyer – housle/violin (1986), SRN/Germany

čestné uznání/honorable mention
Therese Andersen – housle/violin (1984), Dánsko/Denmark
Emil Gryesten Jensen – klavír/piano (1985), Dánsko/Denmark

Tomáš Jamník – violoncello/cello (1985), Česká republika/Czech Republic
Pavel Voráček – klavír/piano (1986), Česká republika/Czech Republic

Petr Kubík – klarinet/clarinet (1984), Česká republika/Czech Republic
Jan Dušek – klavír/piano (1985), Česká republika/Czech Republic

Rositsa Chopeva – housle/violin, Bulharsko/Bulgaria
Nona Krincheva – klavír/piano, Bulharsko/Bulgaria

Trio/Trio
1. cena/prize neudělena/not awarded
2. cena/prize
Kristiana Širante – flétna/flute (1985), Lotyšsko/Latvia
Valters Püce – violoncello/cello (1985), Lotyšsko/Latvia
Arturs Cingujevs – klavír/piano (1985), Lotyšsko/Latvia

Kvarteto/Quartet
1. cena/prize neudělena/not awarded
2. cena/prize
Simona Polakovičová – flétna/flute (1985), Česká republika/Czech Republic
Jan Krch – flétna/flute (1984), Česká republika/Czech Republic
Petra Křišťanová – flétna/flute (1985), Česká republika/Czech Republic
Martin Mikuláš – flétna/flute, Česká republika/Czech Republic

Alice Wignjosaputro – housle/violin (1986), SRN/Germany
Melibea Abaga – housle/violin (1987), SRN/Germany
Martin Schäfer – viola/viola (1985), SRN/Germany
Ole Hansen – violoncello/cello (1985), SRN/Germany

Kvinteto/Quintet
1. cena/prize neudělena/not awarded
2. cena/prize
Petya Eneva – housle/violin (1984), Bulharsko/Bulgaria
Dora Kehayova – housle/violin (1985), Bulharsko/Bulgaria
Ivajlo Donailov – viola/viola (1985), Bulharsko/Bulgaria
Marina Hinova – violoncello/cello (1985), Bulharsko/Bulgaria
Alina Komitova – klavír/piano (1986), Bulharsko/Bulgaria

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Stanislav Lukš/Jakub Metelka

36. ročník – 2001

Flétna/Flute
1. cena/prize
Júlia Somogyi (1985), Maďarsko/Hungary
Kristina Vaculová (1984), Česká republika/Czech Republic

2. cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention
Jozef Hamerník (1984), Slovensko/Slovakia
Karina Jandl (1985), Rakousko/Austria
Andreas Kißling (1984), SRN/|Germany
Iveta Kundrátová (1984), Česká republika/Czech Republic

Hoboj/Oboe
1. cena/prize Maxim Orechov (1984) Rusko/Russia
2. cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention
Magdalena Karolak (1984), Polsko/Poland

Klarinet/Clarinet
1. cena/prize Valentin Uriupin (1985) Rusko/Russia
2. cena/prize Martinš Circenis (1984), Lotyšsko/Latvia
čestné uznání/honorable mention Nikita Agafonov (1985) Rusko/Russia

Lesní roh/French Horn
1. cena/prize neudělena/not awarded
2. cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention
Endre Polyák (1984), Maďarsko/Hungary

Trubka/Trumpet
1. cena/prize Giuliano Sommerhalder (1985), Švýcarsko/Switzerland
2. cena/prize neudělena/not awarded

čestné uznání/honorable mention
Tamás Kovács (1984), Maďarsko/Hungary
Jan Linda (1983), Česká republika/Czech Republic

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Giuliano Sommerhalder

35. ročník – 2000

Klavír/piano
1. cena/prize
Konstantin Šamraj (1985), Rusko/Russia
Jie – Hua Zhu (1986), SRN/Germany

2. cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention
Suzanna Hlinka (1984), Austrálie/Australia
Veronika Böhmová (1985), Česká republika/Czech Republic
Jan Gazdzicki (1984), SRN/Germany
Stefan Stroissing (1985), Rakousko/Austria

Housle/Violin
1. cena/prize
Jing Wang (1985), Kanada/Canada
Leticia Muňoz (1985), Španělsko/Spain

2. cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention
Denise Nittel (1984), Rakousko/Austria
Katrin Krutina (1984), SRN/Germany
Krzysztof Specjal (1985), Polsko/Poland
Eugene Nakamura (1985), Kanada/Canada

Violoncello/Cello
1. cena/prize
Ralf- Andreas Stürzinger (1985), SRN/Germany
Leonard Elschenbroich (1985), SRN/Germany

2. cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention
Tomáš Jamník (1985), Česká republika/Czech Republic
Ruslans Vilenskis (1985), Lotyšsko/Latvia

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Ralf- Andreas Stürzinger

Diplom za nejlepší provedení povinné skladby/Diploma fot the best interpretation of obligatory composition:
Marie Al-Ashhabová
Leonard Elschenbroich

34. ročník – 1999

Duo/Duo
1. cena/prize
Antonia Lambova – klavír/piano (1983), Bulharsko/Bulgaria
Valia Dervenska – housle/violin (1981), Bulharsko/Bulgaria

2. cena/prize
Johanna Gröbner - klavír/piano (1982), Rakousko/Austria
Veronika Trisko - klavír/piano (1981), Rakousko/Austria

čestné uznání/honorable mention
Matěj Arendárik - klavír/piano (1982), Slovakia
Alexej Rosík - housle/violin (1984), Slovakia

Sara Löffelhardt - housle/violin (1982), Německo
Matthias Böhringer - klavír/piano (1982), Německo

Trio/Trio
1. cena/prize
Ieva Rutentale - flétna/flute (1983), Lotyšsko/Latvia
Guna Paula - flétna/flute (1982), Lotyšsko/Latvia
Lauma Skride - klavír/piano (1982), Lotyšsko/Latvia

2. cena/prize
Cornelia Eder - klavír/piano (1983), Rakousko/Austria
Anna Knopp - housle/violin (1982), Rakousko/Austria
Stefanie Prenn - violoncello/cello (1984), Rakousko/Austria

čestné uznání/honorable mention
Renata Poliaková - klavír/piano (1982), Česká republika/Czech Republic
Monika Vavřínková - housle/violin (1983), Česká republika/Czech Republic
Petr Nouzovský - violoncello/cello (1982), Česká republika/Czech Republic

Kvarteto/Quartet
1. cena/prize
Franziska Hölscher - housle/violin (1981), SRN/Germany
Katharina Uhde - housle/violin (1981), SRN/Germany
Simone Jandl - viola/viola (1983), SRN/Germany
Tatjana Uhde - violoncello/cello (1981), SRN/Germany

2. cena/prize
Roman Hranička - housle/violin (1983), Česká republika/Czech Republic
Petra Vilánková - housle/violin (1984), Česká republika/Czech Republic
Barbora Veisová - viola/viola (1982), Česká republika/Czech Republic
Šimon Veis - violoncello/cello (1984), Česká republika/Czech Republic

čestné uznání/honorable mention
Pavel Tovpič - klavír/piano (1983), Rusko/Russia
Ilja Kozlov - housle/violin (1983), Rusko/Russia
Andrej Penjugin - viola/viola (1982), Rusko/Russia
Nikolaj Simaletdinov - violoncello/cello (1982), Rusko/Russia

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Antonia Lambova/Valia Dervenska

33. ročník – 1998

Flétna/Flute
1. cena/prize Denis Burjakov (1981), Rusko/Russia
2. cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention
Jana Brydniaková (1980), Česká republika/Czech Republic
Ieva Rutentaleová (1983), Lotyšsko/Latvia
Birgit Fluchová (1981), Rakousko/Austria

Hoboj/Oboe
1. cena/prize Dana Wichterlová (1981), Česká republika/Czech Republic
2. cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention
Ivan Podjomov (1986), Rusko/Russia

Klarinet/Clarinet
1. cena/prize László Kuti (1982), Maďarsko/Hungary
2. cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention
Gábor Galavics (1981), Maďarsko/Hungary

Lesní roh/French Horn
1. cena/prize Szabolcs Zempléni (1981), Maďarsko/Hungary
2. cena/prize neudělena
čestné uznání/honorable mention
Gábor Acsai (1981), Maďarsko/Hungary

Trubka/Trumpet
Ceny nebyly uděleny/The prizes weren´t awarded

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Szabolcs Zempléni 

Diplom za nejlepší provedení povinné skladby/Diploma fot the best interpretation of obligatory composition:

Ieva Rutentale
Dana Wichterlová
László Kuti (1982)
Szabolcs Zempléni
Kaspar-Laurenz Märtig

32. ročník - 1997

Klavír/Piano
1. cena/prize
Dmitrij Děmjaškin (1982), Rusko/Russia
Gerhard Vielhaber (1982), SRN/Germany

2. cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention
Lauma Skride (1982), Lotyšsko/Latvia
Arta Arnicane (1982), Lotyšsko/Latvia

Housle/Violin
1. cena/prize neudělena/not awarded
2. cena/prize
Korbinian Altenberger (1982), SRN/Germany
Marjolaine Locher (1981), SRN/Germany

čestné uznání/honorable mention
Johannes Happenhofer (1984), Rakousko/Austria
Michael Hsu (1983), SRN/Germany

Violoncello/Cello
1. cena/prize neudělena/not awarded
2. cena/prize Claudius Popp (1982), SRN/Germany
čestné uznání/honorable mention
Boris Stanski (1983), Rusko/Russia
Sergej Suvorov (1984), Rusko/Russia

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Dmitrij Děmjaškin

Diplom za nejlepší provedení povinné skladby/Diploma fot the best interpretation of obligatory composition:
Lukasz Frant

31. ročník – 1996

Duo/Duo
1. cena/prize
Mikuláš Drha - housle/violin (1980), Česká republika/Czech Republic
Jana Drhová - klavír/piano (1978), Česká republika/Czech Republic

2. cena/prize
Jan Fišer - housle/violin (1980), Česká republika/Czech Republic
František Souček - housle/violin (1980), Česká republika/Czech Republic

čestné uznání/honorable mention
Hana Knauerová - flétna/flute (1980), Česká republika/Czech Republic
Jan Divoký - klavír/piano (1978), Česká republika/Czech Republic

Naděžda Artamonova/ housle (1980), Ukrajina/Ukraine
Anna Papucha - klavír/piano (1980), Ukrajina/Ukraine

Trio/Trio
1. cena/prize
Daniela Oerterová - housle/violin (1980), Česká republika/Czech Republic
Helena Chytrová - housle/violin (1981), Česká republika/Czech Republic
Miron Šmidák - klavír/piano (1980), Česká republika/Czech Republic

2. cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention
Jakub Jakowicz - housle/violin (1981), Polsko/Poland
Igor Gižewski - violoncello/cello (1981), Polsko/Poland
Jakub Tchorzewski - klavír/piano (1981), Polsko/Poland

Marija Krestinskaja - housle/violin (1980), Rusko/Russia
Andrej Ivanov - violoncello/cello (1980), Rusko/Russia
Stanislav Solovjev - klavír/piano (1979), Rusko/Russia

Kvarteto/Quartet
1. cena/prize neudělena/not awarded
2. cena/prize
Martinš Kalninš - klarinet/clarinet (1979), Lotyšsko/Latvia
Janis Rudzitis - klarinet/clarinet (1979), Lotyšsko/Latvia
Egils Šefers - klarinet/clarinet (1978), Lotyšsko/Latvia
Emils Zilberts - klarinet/clarinet (1980), Lotyšsko/Latvia

Oscar Bohorquez - housle/violin (1979), SRN/Germany
Fabian Wettstein - housle/violin (1979), SRN/Germany
Anna-Maria Wyneken - viola/viola (1981), SRN/Germany
Karolin Wyneken - violoncello/cello (1979), SRN/Germany

čestné uznání/honorable mention
Kiril Petrov - bicí nástroje/percussion (1980), Bulharsko/Bulgaria
Konstantin Tzvetkov - bicí nástroje/percussion(1980), Bulharsko/Bulgaria
Teodor Ivanov - bicí nástroje/percussion (1980), Bulharsko/Bulgaria
Lilia Lontcheva - bicí nástroje/percussion (1979), Bulharsko/Bulgaria

Kvinteto/Quintet
1. cena/prize neudělena/not awarded
2. cena/prize
Hana Knauerová - flétna/flute (1980), Česká republika/Czech Republic
Přemysl Kubát - hoboj/oboe (1979), Česká republika/Czech Republic
Jan Pařík - klarinet/clarinet (1979), Česká republika/Czech Republic
Martin Petrák - fagot/bassoon (1980), Česká republika/Czech Republic
Ondřej Vrabec - lesní roh/French horn (1979), Česká republika/Czech Republic

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Mikuláš Drha/Jana Drhová

30. ročník – 1995

Flétna/Flute
1. cena/prize Katalin Kramarics (1977), Slovensko/Slovakia
2. cena/prize Reinis Lapa (1978), Lotyšsko/Latvia

čestné uznání/honorable mention
Hana Knauerová (1980), Česká republika/Czech Republic
Marianna Rács (1977), Maďarsko/Hungary
Aglaja Uljanova (1977), Rusko/Russia
Olga Vorošilova (1978), Rusko/Russia

Klarinet/Clarinet
1. cena/prize Zoltán Kovács (1977), Maďarsko/Hungary
2. cena/prize Dimitar Abadjiev (1979), Bulharsko/Bulgaria
čestné uznání/honorable mention
Lucy Hui-Chu Chuang (1979), Kanada/Canada
Bálint Károsi (1979), Maďarsko/Hungary
Alexej Milkin (1977), Rusko/Russia

Hoboj/Oboe
1. cena/prize Clemens Haustein (1979), SRN/Germany
2. cena/prize Vilém Veverka (1978), Česká republika/Czech Republic

Lesní roh/French Horn
1. cena/prize neudělena/not awarded
2. cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention
Marie Čapská (1979), Česká republika/Czech Republic

Trubka/Trumpet
1. cena/prize Jiří Houdek (1979), Česká republika/Czech Republic
2. cena/prize Alexandr Beer (1978), SRN/Germany
čestné uznání/honorable mention
Andris Nelsons (1978), Lotyšsko/Latvia

Ceny za nejlepší provedení povinných skladeb:
Katalin Kramarics
Clemens Haustein
Dimitar Abadjiev
Marie Čapská
Jiří Houdek

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Katalin Kramarics

29. ročník – 1994

Klavír/Piano
1. cena/prize Jevgenij Sudbin (1980), SRN/Germany
2. cena/prize Ivo Kahánek (1979), Česká republika/Czech Republic
čestné uznání/honorable mention
Václav Mácha (1979), Česká republika/Czech Republic
Angela Song (1981), Kanada/Canada
Jacinthe Latour (1979), Kanada/Canada
Adrienn Köszegi (1978) Maďarsko/Hungary
Martin Helmchen (1982), SRN/Germany
Meryem Akdenizli (1980), SRN/Germany
Nataša Čerkez (1979), Rusko/Russia
Alina Kirjajeva (1980), Ukrajina/Ukraine

Housle/Violin
1. cena/prize
Alexej Nagovicyn (1980), Rusko/Russia
Katharina Krüger (1978), SRN/Germany
2. cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention
Jan Fišer (1980), Česká republika/Czech Republic
Elena Mikhailova (1982), Španělsko/Spain
Natan Dondalski (1980), Polsko/Poland
Oskars Silinsh (1979), Lotyšsko/Latvia
Ariane Becker-Bender (1980), SRN/Germany

Violoncello/Cello
1. cena/prize Dmitrij Maslennikov (1980), Rusko/Russia
2. cena/prize Johann Ludwig (1980), SRN/Germany
čestné uznání/honorable mention
Bernhard Hedenborg (1979), Rakousko/Austria
Danila Ivanov (1981), Rusko/Russia

Ceny za nejlepší provedení povinných skladeb:
Jevgenij Sudbin
Elena Mikhailova
Bernhard Hedenborg

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Jevgenij Sudbin

28. ročník – 1993

Duo/Duo
1. cena/prize
Alena Čechová - housle/violin (1977), Česká republika/Czech Republic
Petr Čech - klavír/piano (1979), Česká republika/Czech Republic

2. cena/prize
Wilfried Hedenborg - housle/violin (1977), Rakousko/Austria
Bernhard Hedenborg/ violoncello (1979), Rakousko/Austria

čestné uznání/honorable mention
Věra Meislová – klavír/piano (1979), Česká republika/Czech Republic
Eva Fraňková - klavír/piano (1977), Česká republika/Czech Republic

Trio/Trio
1. cena/prize neudělena/not awarded
2. cena/prize
Anja Bukovec - housle/violin (1978), Česká republika/Czech Republic
Luděk Růžička - housle/violin (1977), Česká republika/Czech Republic
Hana Dvořáková - klavír/piano (1976), Česká republika/Czech Republic

Petr Ovčarov - klavír/piano (1981), Rusko/Russia
Maxim Chocholkov - housle/violin (1980), Rusko/Russia
Dmitrij Maslennikov - violoncello/cello (1980), Rusko/Russia

Kvarteto/Quartet
1. cena/prize
Terezie Nollová - flétna/flute (1975), Česká republika/Czech Republic
Radka Janečková - flétna/flute (1978), Česká republika/Czech Republic
Dita Čeledová - flétna/flute (1976), Česká republika/Czech Republic
Pavla Trefná - flétna/flute (1977), Česká republika/Czech Republic

2. cena/prize neudělena/not awarded

čestné uznání/honorable mention
Ilone Turunen - housle/violin (1979), Finsko
Maija Linkola - housle/violin (1979), Finsko
Lotta Poijärvi - viola/viola (1978), Finsko
Joel Laakso - violoncello/cello (1978), Finsko

Kvinteto/Quintet
1. cena/prize neudělena/not awarded
2. cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention
István Sztán - trubka/trumpet (1977), Maďarsko/Hungary
Gábor Devecsai - trubka/trumpet (1977), Maďarsko/Hungary
Zoltán Szöke - lesní roh/French horn (1977), Maďarsko/Hungary
Balázs Szakszon – trombón/trombone (1977), Maďarsko/Hungary
Zsolt Szénási – tuba/tuba (1977), Maďarsko/Hungary

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Alena Čechová/Petr Čech

27. ročník – 1992

Flétna/Flute
1. cena/prize Jaromír Pšánský (1975), Československo/Czechoslovakia
2. cena/prize Katja Schneider (1974), SRN/Germany
čestné uznání/honorable mention
Anne-Catherine Heizmann (1975), SRN/Germany
Teresa Kathleen Clarke (1977), Velká Británie/Great Britain

Hoboj/Oboe
1. cena/prize Tanja van der Kooij (1975), Nizozemí/Netherlands
2. cena/prize Pirkka Sipilä (1975), Finsko/Finland
čestné uznání/honorable mention
Vratislav Vlna (1975), Československo/Czechoslovakia
Alexej Ogričestné uznáník (1978), Rusko/Russia
Miranda Burt (1975), Velká Británie/Great Britain
Melinda Kothencz (1974), Maďarsko/Hungary

Lesní roh/French Horn
1. cena/prize János Zinner (1974), Maďarsko/Hungary
2. cena/prize Martin Meyer (1976), SRN/Germany
čestné uznání/honorable mention
Karin Korath (1975), Rakousko/Austria

Klarinet/Clarinet
1. cena/prize Kateřina Váchová (1975), Československo/Czechoslovakia
2. cena/prize Jiří Kotal (1975), Československo/Czechoslovakia
čestné uznání/honorable mention
Katherine Ann Spencer (1975), Velká Británie/Great Britain
Antanas Taločka (1974) litva/Lithuania
Bernát Tószegi (1975), Maďarsko/Hungary
Vsevolod Zubarev (1977), Rusko/Russia

Trubka/Trumpet
1. cena/prize Jaroslav Halíř (1975), Československo/Czechoslovakia
2. cena/prize Zsolt Spitzer (1976), Maďarsko/Hungary
čestné uznání/honorable mention
Andrej Kovalinskij (1977), Bělorusko/Belarus
Balast Nemes (1976), Maďarsko/Hungary

Diplom za nejlepší provedení povinné skladby/Diploma fot the best interpretation of obligatory composition:
Anne-Catherine Heizmann
Kateřina Váchová
Pirkka Sipilä
Martin Meyer
Zsolt Spitzer

Cena za nejlepší provedení české skladby, věnovaná Českou hudební společností/Prize for the best performance of Czech composition, dedicated by the Czech Music Society:
Tanja van der Kooij

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Kateřina Váchová

26. ročník – 1991

Klavír/Piano
1. cena/prize Anna Kravčenko (1976), Ukrajina/Ukraine
2. cena/prize Andrej Ponočevnyj (1976), Bělorusko/Belarus
čestné uznání/honorable mention
Alexej Grinjuk (1977), Ukrajina/Ukraine
Péter Köcsky (1976), Maďarsko/Hungary
Goli Mohtadi (1975), Velká Británie/Great Britain
Mirabela Dina (1976), Rumunsko/Romania
Finghín Collins (1977), Irsko
Patric Barendregt (1976), Nizozemí/Netherlands
Jerry Jantunen (1975), Finsko/Finland
Genya Yanagida (1975) Rakousko/Austria
Alexandra Trusova (1977), Rusko/Russia

Housle/Violin
1. cena/prize Mirijam Contzen (1976), SRN/Germany
2. cena/prize Alena Čechová (1977), Československo/Czechoslovakia
čestné uznání/honorable mention
Albena Danailova (1976), Bulharsko/Bulgaria
Marc-André Gauthier (1978), Kanada/Canada
Alexandru Tomescu (1976), Rumunsko/Romania
Sharon Jaari (1975), Finsko/Finland
Mark Komaňko (1975), Rusko/Russia
Werner von Schnitzler (1978), SRN/Germany
Svetlin Rusev (1976), SRN/Germany

Violoncello/Cello
1. cena/prize Mikael Samsonov (1977), Bělorusko/Belarus
2. cena/prize Claudio Bohorquez (1976), SRN/Germany
čestné uznání/honorable mention
Ionut Zamfir (1976), Rumunsko/Romania

Diplom za nejlepší provedení povinné skladby/Diploma fot the best interpretation of obligatory composition:
Andrej Ponočevnyj
Alena Čechová
Claudio Bohorquez

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Mirijam Contzen

25. ročník – 1990

Duo/Duo
1. cena/prize
Anna Ajrapetjanc - klavír/piano (1975), SSSR/USSR
Ripsime Ajrapetjanc - housle/violin (1975), SSSR/USSR
Cena byla anulována/Prize cancelled.

2. cena/prize
Pavel Šporcl - housle/violin (1973), Československo/Czechoslovakia
Jitka Fraňková - klavír/piano (1975), Československo/Czechoslovakia

čestné uznání/honorable mention
Dita Beranová - lesní roh/French horn (1974), Československo/Czechoslovakia
Veronika Gabrielová - klavír/piano (1974), Československo/Czechoslovakia

Petra Berényi/cimbál (1978), Maďarsko/Hungary
Miklós Lukács/cimbál (1977), Maďarsko/Hungary

Trio/Trio
1. cena/prize
Alexandr Gladyšev - klavír/piano (1975), SSSR/USSR
Anastasia Ivanova - housle/violin (1973), SSSR/USSR
Sergej Novikov - violoncello/cello (1975), SSSR/USSR

2. cena/prize
Ljuba Gostilovič - klavír/piano (1975), SSSR/USSR
Voloďa Lichtěn - housle/violin (1976), SSSR/USSR
Kaťja Averjanova - violoncello/cello (1976), SSSR/USSR

Kvarteto/Quartet
1. cena/prize
Jakub Malý - flétna/flute (1973), Československo/Czechoslovakia
Miloš Bydžovský - klarinet/clarinet (1973), Československo/Czechoslovakia
Marek Rothbauer - fagot/bassoon (1973), Československo/Czechoslovakia
Petr Kužvart - trubka/trumpet (1972), Československo/Czechoslovakia

2. cena/prize
Michael Zapotoczky - housle/violin (1974), Rakousko/Austria
Susanne Zapotoczky - housle/violin (1977), Rakousko/Austria
Charlotte Zapotoczky - viola/viola (1975), Rakousko/Austria
Johannes Zapotoczky - violoncello/cello (1979), Rakousko/Austria

čestné uznání/honorable mention
Jan Linhart/ flétna sopránová (1975), Československo/Czechoslovakia
Lucie Valchářová - flétna/flute altová (1976), Československo/Czechoslovakia
Veronika Kofroňová - flétna/flute tenorová (1974), Československo/Czechoslovakia
Hana Sakslová - flétna/flute basová (1974), Československo/Czechoslovakia

Kvinteto/Quintet
1. cena/prize
Marek Zvolánek - trubka/trumpet (1974), Československo/Czechoslovakia
Aleš Dvořák - trubka/trumpet (1973), Československo/Czechoslovakia
Kryštof Pípal - lesní roh/French horn (1973), Československo/Czechoslovakia
Stanislav Penk - trombón/trombone (1974), Československo/Czechoslovakia
Jiří Kolář - tuba/tuba (1973), Československo/Czechoslovakia

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Pavel Šporcl/Jitka Fraňková

24. ročník – 1989

Flétna/Flute
1. cena/prize Žofie Vokálková (1971), Československo/Czechoslovakia
2. cena/prize Gergely Bodoky (1973), Maďarsko/Hungary
čestné uznání/honorable mention
Robert Lerch (1973), NDR/GDR
Bettina Klemm (1971), NDR/GDR
Kersten McCall (1973) NSR/NSR
Matúš Betko (1973), Československo/Czechoslovakia
Ilona Gotliba (1971), SSSR/USSR

Lesní roh/French Horn
1. cena/prize Radek Baborák (1976), Československo/Czechoslovakia
2. cena/prize Jörg Brückner (1971), NDR/GDR
čestné uznání/honorable mention
Tino Bölk (1971), NDR/GDR
Marc Ostertag (1975), SRN/Germany

Hoboj/Oboe
1. cena/prize Zbyněk Müller (1972), Československo/Czechoslovakia
2. cena/prize Yue Cheng (1972), Čína
čestné uznání/honorable mention
Marja Talka (1972), Finsko/Finland
Ivan Rumerio (1975), Rakousko/Austria

Klarinet/Clarinet
1. cena/prize Jevgenij Petrov (1972), SSSR/USSR
2. cena/prize György Reé (1972), Maďarsko/Hungary
čestné uznání/honorable mention
Alexej Ivanov (1972), SSSR/USSR
Nina Janssen (1972), SRN/Germany
Vojtěch Nýdl (1972), Československo/Czechoslovakia
Regina Müller (1973), NDR/GDR
Tomáš Kopáček (1972), Československo/Czechoslovakia
Alex Nyers (1972), Maďarsko/Hungary
Arto Haiskanen (1973), Finsko/Finland

Trubka/Trumpet
1. cena/prize Tamás Póti (1973), Maďarsko/Hungary
2. cena/prize Zsolt Skultéti (1974), Maďarsko/Hungary
čestné uznání/honorable mention
Jan Hlinka (1972), Československo/Czechoslovakia
Bogdan Efanov (1975), SSSR/USSR

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Radek Baborák (1976), Československo/Czechoslovakia

23. ročník – 1988

Klavír/Piano
1. cena/prize Eldar Něbolsin (1974), SSSR/USSR
2. cena/prize Jitka Fraňková (1975), Československo/Czechoslovakia
čestné uznání/honorable mention
Naida Cole (1974), Kanada/Canada
Olga Pušečnikova (1975), SSSR/USSR
Katharina Rasenhorn (1974), NDR/GDR

Housle/Violin
1. cena/prize Julian Rachlin (1974), Rakousko/Austria
2. cena/prize Pavel Šporcl (1973), Československo/Czechoslovakia
čestné uznání/honorable mention
Jevgenija Pikovskaja (1973), SSSR/USSR
Dan-Claudiu Vorničelu (1973), Rumunsko/Romania

Violoncello/Cello
1. cena/prize Georgij Gorjunov (1973), SSSR/USSR
2. cena/prize Tanja Tetzlaff (1973), SRN/Germany
čestné uznání/honorable mention
Quirine Viersen (1972), Nizozemí/Netherlands
Juliana von Hahn (1973), SRN/Germany

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Julian Rachlin (1974), Rakousko/Austria

22. ročník – 1987

Duo/Duo
1. cena/prize
Christine Rox - housle/violin (1972), SRN/Germany
Hannes Rox - klavír/piano (1973), SRN/Germany

2. cena/prize
Isabelle Faust - housle/violin (1972), SRN/Germany
Boris Faust - viola/viola (1970), SRN/Germany

čestné uznání/honorable mention
Jevgenija Pikovskaja - housle/violin (1973) SSSR/USSR
Artem Pavlov - klavír/piano (1970), SSSR/USSR

Trio/Trio
1. cena/prize
Natalja Dudik - klavír/piano (1972), SSSR/USSR
Sergej Livitin - housle/violin (1972), SSSR/USSR
Michail Burovik - violoncello/cello (1972), SSSR/USSR

2. cena/prize
Bettina Klemm - flétna/flute (1971), NDR/GDR
Hagen Wappler - violoncello/cello (1970), NDR/GDR
Frank Gutschmidt - klavír/piano (1971), NDR/GDR

čestné uznání/honorable mention
Daniela Erhartová - klavír/piano (1972), Československo/Czechoslovakia
Pavel Šporcl - housle/violin (1973), Československo/Czechoslovakia
Jiří Šlechta - violoncello/cello (1971), Československo/Czechoslovakia

Yin Li Chen - klavír/piano (1970), Čína/China
Jun Ma - housle/violin (1972), Čína/China
Bo Pen - violoncello/cello (1972), Čína/China

Kvarteto/Quartet
1. cena/prize
Janika Gustafsson - housle/violin (1972), Finsko/Finland
Marika Gustafsson - housle/violin (1972), Finsko/Finland
Camila Vilkman - viola/viola (1970), Finsko/Finland
Lauri Angervo - violoncello/cello (1971), Finsko/Finland

2. cena/prize
Natalja Najdina - housle/violin (1972), SSSR/USSR
Anna Zolotko - housle/violin (1972), SSSR/USSR
Igor Najdin - viola/viola (1969), SSSR/USSR
AlexaNDR/GDR Kašin - violoncello/cello (1972), SSSR/USSR

čestné uznání/honorable mention
Yu Bai - housle/violin (1972), Čína/China
Xi Zhang - housle/violin (1972), Čína/China
Zhen Su - viola/viola (1972), Čína/China
Wen Ma - violoncello/cello (1972), Čína/China

Elena Fedorova - housle/violin (1971), SSSR/USSR
Maxim Sacharov housle (1972), SSSR/USSR
Oleg Krylnikov - viola/viola (1972), SSSR/USSR
Ilja Finkelštejn - violoncello/cello (1971), SSSR/USSR

Yun Chen - housle/violin (1974), Čína/China
Shuang Wu - housle/violin (1970), Čína/China
Ma Quin Zhang - viola/viola (1970), Čína/China
Xi Chen - violoncello/cello (1974), Čína/China

Kvinteto/Quintet
1. cena/prize
Alexej Lundin - housle/violin (1971), SSSR/USSR
Sergej Zlotnikov - housle/violin (1972), SSSR/USSR
AlexaNDR/GDRa Poslavskaja - viola/viola (1970), SSSR/USSR
Natalja Anikejeva - viola/viola (1972), SSSR/USSR
Alexej Steblev - violoncello/cello (1972), SSSR/USSR

2. cena/prize
Felicity Bryson - flétna/flute (1970), Velká Británie/Great Britain
Sarah Roper - hoboj/oboe (1970), Velká Británie/Great Britain
Jonathan Webb - klarinet/clarinet (1970), Velká Británie/Great Britain
Sarah Burnett - fagot/bassoon (1971), Velká Británie/Great Britain
Rachel Clarke - lesní roh/French horn (1970), Velká Británie/Great Britain

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Janika Gustafsson/Marika Gustafsson/Camila Vilkman/Lauri Angervo

21. ročník – 1986

Flétna/Flute
1. cena/prize Bogdan Stefanescu (1969), Rumunsko/Romania
2. cena/prize Ilze Urbane(1971), SSSR/USSR
čestné uznání/honorable mention
Wally Hase (1969), SRN/Germany
Iris Wimmer (1970), SRN/Germany
Martina Lesná (1969), Československo/Czechoslovakia

Lesní roh/French Horn
1. cena/prize Jiří Špaček (1979), Československo/Czechoslovakia
2. cena/prize Esa Tapani (1968), Finsko/Finland
čestné uznání/honorable mention
Rachel Clarke (1970), Velká Británie/Great Britain
AlexaNDR/GDR Larin (1970), SSSR/USSR

Hoboj/Oboe
1. cena/prize Susanne Grützmacher (1969), SRN/Germany
2. cena/prize Jiří Tlučhoř (1969), Československo/Czechoslovakia
čestné uznání/honorable mention
Jitka Baboráková (1969), Československo/Czechoslovakia
Pavel Strugaljev (1970), SSSR/USSR

Klarinet/Clarinet
1. cena/prize Zdeněk Závičák (1969), Československo/Czechoslovakia
2. cena/prize Uldis Lipskis (1969), SSSR/USSR
čestné uznání/honorable mention
Jevgenij Petrov (1972), SSSR/USSR
Marek Miš (1969), Polsko/Poland
Marcis Kulis (1969), SSSR/USSR

Trubka/Trumpet
1. cena/prize Leo Siberski (1969), SRN/Germany
2.cena/prize Pasi Pirinen (1969), Finsko/Finland
čestné uznání/honorable mention
Jakub Chalupa (1970), Československo/Czechoslovakia

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Leo Siberski (1969) SRN/Germany

20. ročník – 1985

Klavír/Piano
1. cena/prize Halina Jančiková (1971), Československo/Czechoslovakia
2. cena/prize Anna Drujan (1971), SSSR/USSR
čestné uznání/honorable mention
Sheila Arnold (1970), SRN/Germany
Valentina Lisica (1970), SSSR/USSR
AlexaNDR/GDR Michajluk (1970), SSSR/USSR
Milada Pribilova (1970) Bulharsko/Bulgaria
Sabine Simon (1971), NDR/GDR
Lars Vogt (1970), SRN/Germany

Housle/Violin
1. cena/prize AlexaNDR/GDR Kostin (1970) SSSR/USSR
2. cena/prize Denica Kazakova (1970), Bulharsko/Bulgaria
čestné uznání/honorable mention
Anton Barachovskij (1973), SSSR/USSR
Corey Cerovsek (1972) Kanada/Canada

Violoncello/Cello
1. cena/prize Nina Kotova (1969), SSSR/USSR
2. cena/prize Ole Akahoshi (1970), SRN/Germany

Cena za nejlepší provedení české hudby/Prize for the best performance of Czech composition:
Halina Jančiková (1971), Československo/Czechoslovakia

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
AlexaNDR/GDR Kostin (1970) SSSR/USSR

19. ročník – 1984

Duo/Duo
1. cena/prize
Sonja Korkeala - housle/violin (1969), Finsko/Finland
Katinka Korkeala - housle/violin (1969), Finsko/Finland

2. cena/prize
Valentina Lisica - klavír/piano (1970), SSSR/USSR
Taťána Poljaček - housle/violin (1971), SSSR/USSR

čestné uznání/honorable mention
Jurij Likin - hoboj/oboe (1967), SSSR/USSR
Andrej Sikorskij - klavír/piano (1967), SSSR/USSR

Marie Lacasse - housle/violin (1969), Kanada/Canada
Minn Shin - klavír/piano (1969), Kanada/Canada

Ilze Urbane - flétna/flute (1971), SSSR/USSR
Janis Zilbers - klavír/piano (1966), SSSR/USSR

Trio/Trio
1. cena/prize
Oleg Galperin - violoncello/cello (1988), SSSR/USSR
Marija Kolajko - klavír/piano (1969), SSSR/USSR
Michail Richter - housle/violin (1969), SSSR/USSR

2. cena/prize
Jana Brožková - hoboj/oboe (1968), Československo/Czechoslovakia
Ludmila Peterková - klarinet/clarinet (1967), Československo/Czechoslovakia
Pavel Langpaul - fagot/bassoon (1970), Československo/Czechoslovakia

čestné uznání/honorable mention
Martin Sekyra - housle/violin (1969), Československo/Czechoslovakia
Petr Šporcl - violoncello/cello (1969), Československo/Czechoslovakia
Milan Fraňek - klavír/piano (1969), Československo/Czechoslovakia

Sergej Kudrjavcev - flétna/flute (1970), SSSR/USSR
Jaroslav Čerenkov - violoncello/cello (1969), SSSR/USSR
Irina Sorokina - klavír/piano (1967), SSSR/USSR

Kvarteto/Quartet
1. cena/prize
Jan-Arne Södreblom - housle/violin (1970), Finsko/Finland
Satu Salkumäki - housle/violin (1970), Finsko/Finland
Jan-Erik Gustafsson - violoncello/cello (1970), Finsko/Finland
Ilari Angervo - viola/viola (1968), Finsko/Finland

2. cena/prize
Alexandr Zeiher - housle/violin (1970), SRN/Germany
Isabelle Faust - housle/violin (1972), SRN/Germany
Boris Faust - viola/viola (1970), SRN/Germany
Henning Harms - violoncello/cello (1968), SRN/Germany

čestné uznání/honorable mention
Jiří Novák - housle/violin (1970), Československo/Czechoslovakia
Jan Drahota - housle/violin (1970), Československo/Czechoslovakia
Marie Šulcová - viola/viola (1971), Československo/Czechoslovakia
Libor Švejda - violoncello/cello (1967), Československo/Czechoslovakia

Kvinteto/Quintet
Ceny nebyly uděleny/The prizes weren’t awarded

Cena za nejlepší provedení české skladby/Prize for the best performance of Czech composition:
Valentina Lisica/Taťána Poljaček

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Oleg Galperin/Marija Kolajko/Michail Richter

18. ročník – 1983

Flétna/Flute
1. cena/prize Vincent Lucas (1967), Francie/France
2. cena/prize Michael Kofler (1966), Rakousko/Austria
čestné uznání/honorable mention
Kornelia Brandkamp (1967), SRN/Germany
Anton Korolev (1965), SSSR/USSR
Helena Holečková (1966), Československo/Czechoslovakia

Lesní roh/French Horn
1. cena/prize ANDR/GDReas Langosch (1966), NDR/GDR
2. cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention
Jiří Špaček (1970), Československo/Czechoslovakia

Hoboj/Oboe
1. cena/prize Jana Brožková (1968), Československo/Czechoslovakia
2. cena/prize Viktoria Kafka (1965), Maďarsko/Hungary
čestné uznání/honorable mention
Tytus Wojnowicz (1965), Polsko/Poland
Kay Zeisberg (1965), NDR/GDR

Klarinet/Clarinet
1. cena/prize Artur Lukomjanskij (1967), SSSR/USSR
2. cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention
Wolfram Grosse (1966), NDR/GDR
Dmitrij Artamonov (1967), SSSR/USSR
Zdeno Piala (1966), Československo/Czechoslovakia

Trubka/Trumpet
1. cena/prize Neeme Birk (1966), SSSR/USSR
2. cena/prize Josef Matějka (1967), Československo/Czechoslovakia
čestné uznání/honorable mention
Tibor Kiraly (1965), Maďarsko/Hungary
Leo Siberski (1969), SRN/Germany

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Vincent Lucas

Zvláštní cena pro nejmladšího účastníka/Special prize for the youngest musician:
Ilze Urbane (1971)

17. ročník - 1982

Klavír/Piano
1. cena/prize Jura Margulis (1968), SRN/Germany
2. cena/prize Vadim Ruděnko (1967) SSSR/USSR
čestné uznání/honorable mention
Igor Adrašev (1967), Československo/Czechoslovakia
Martin Kotek (1966), Československo/Czechoslovakia

Housle/Violin
1. cena/prize Varti Manueljan (1968) Bulharsko/Bulgaria
2. cena/prize Pavel Eret (1967), Československo/Czechoslovakia
čestné uznání/honorable mention
AlexaNDR/GDR Abajev (1968) SSSR/USSR

Violoncello/Cello
1. cena/prize Leonid Gorochov (1967), SSSR/USSR
2. cena/prize Agnese Rugevica (1967), SSSR/USSR
čestné uznání/honorable mention
Jana Králová (1966), Československo/Czechoslovakia

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Leonid Gorochov

16. ročník – 1981

Duo/Duo
1. cena/prize
Anette Liss - klavír/piano (1966), SRN/Germany
Karin Műller-Zűllow - klavír/piano (1965), SRN/Germany

2. cena/prize
Jana Králová - violoncello/cello (1966), Československo/Czechoslovakia
Alena Králová - klavír/piano (1971), Československo/Czechoslovakia

čestné uznání/honorable mention
Toysten Weibel - klavír/piano (1965), SRN/Germany
Susanne Dieterle - klavír/piano (1965), SRN/Germany

Diana Popescu - klavír/piano (1965), Rumunsko/Romania
RuxaNDR/GDRa Simionescu - housle/violin (1966), Rumunsko/Romania

Michail Janovickij - klavír/piano (1965), SSSR/USSR
Anton Istomin - violoncello/cello (1965), SSSR/USSR

Trio/Trio
1. cena/prize
Jekatěrina Melnikova - klavír/piano (1966), SSSR/USSR
Larisa Kolokolčikova - housle/violin (1966), SSSR/USSR
Taťána Anisimova - violoncello/cello (1966), SSSR/USSR

2. cena/prize neudělena/not awarded

čestné uznání/honorable mention
Alexandr Abajev - housle/violin (1967), SSSR/USSR
Irina Tětěrina - violoncello/cello (1965), SSSR/USSR
Milana Gelman - klavír/piano (1968), SSSR/USSR

Inese Milzaraja - housle/violin (1963), SSSR/USSR
Olga Možare - violoncello/cello (1966), SSSR/USSR
Světlana Kim - klavír/piano (1966), SSSR/USSR

Pavel Jirásek - lesní roh/French horn (1964), Československo/Czechoslovakia
Lenka Kmoníčková - lesní roh/French horn (1964), Československo/Czechoslovakia
Jaroslav Brych - lesní roh/French horn (1964), Československo/Czechoslovakia

Kvarteto/Quartet
1. cena/prize
Anton Batagov - klavír/piano (1965), SSSR/USSR
Jekatěrina Guseva - housle/violin (1966), SSSR/USSR
Natalija Demidovič - viola/viola (1963), SSSR/USSR
Gennadij Antonov - violoncello/cello (1966), SSSR/USSR

2. cena/prize neudělena/not awarded

Kvinteto/Quintet
1. cena/prize
Alexandr Karpov - klarinet/clarinet (1966), SSSR/USSR
Taťána Trojanker - housle/violin (1965), SSSR/USSR
Irina Pavlichina - housle/violin (1966), SSSR/USSR
Anna Puškareva - viola/viola (1964), SSSR/USSR
Anton Orlov - violoncello/cello (1966), SSSR/USSR

2. cena/prize
Zoltán Szekeres - trubka/trumpet (1964), Maďarsko/Hungary
Zoltán Molnár - trubka/trumpet (1965), Maďarsko/Hungary
Ferenc Bodon - lesní roh/French horn (1965), Maďarsko/Hungary
István Szabó/pozoun (1963), Maďarsko/Hungary
Tamás Redeczky/tuba (1963), Maďarsko/Hungary

čestné uznání/honorable mention
Vojtěch Spurný - flétna/flute (1964), Československo/Czechoslovakia
Jiří Zelba - hoboj/oboe (1964), Československo/Czechoslovakia
Tomáš Bartoš - klarinet/clarinet (1964), Československo/Czechoslovakia
Miroslav Rovenský - lesní roh/French horn (1964), Československo/Czechoslovakia
Richard Srbený - fagot/bassoon (1964), Československo/Czechoslovakia

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Alexandr Karpov/Taťána Trojanker/Irina Pavlichina/Anna Puškareva/Anton Orlov

15. ročník – 1980

Flétna/Flute
1. cena/prize Andrej Petkov (1963), Bulharsko/Bulgaria
2. cena/prize Angelika Suhle (1963), NDR/GDR
čestné uznání/honorable mention
Eleonora Ciupka (1963), SRN/Germany
Reglinde Forberg (1962), NDR/GDR
Martina Fraňková (1964), Československo/Czechoslovakia
Dita Krenberga (1968), SSSR/USSR
Leonid Lebeděv (1965), SSSR/USSR
Jane Spiers (1963), Velká Británie/Great Britain

Lesní roh/French Horn
1. cena/prize
Pavel Jirásek (1964), Československo/Czechoslovakia
Bodo Werner (1964), NDR/GDR
2. cena/prize Michel Gasciarino (1963), Francie/France
čestné uznání/honorable mention
Andrej Kasjan (1963), SSSR/USSR

Hoboj/Oboe
1. cena/prize Gabriele Bastian (1963), NDR/GDR
2. cena/prize Dušan Foltýn (1963), Československo/Czechoslovakia
čestné uznání/honorable mention
Sabinne Rapp (1963), SRN/Germany
Győrgyi Tóth (1962), Maďarsko/Hungary

Klarinet/Clarinet
1. cena/prize Pavel Brázda (1962), Československo/Czechoslovakia
2. cena/prize AlexaNDR/GDR Karpov (1966), SSSR/USSR
čestné uznání/honorable mention
Dariusz Elbe (1963), Polsko/Poland
Radoslav Karaulanov (1964), Bulharsko/Bulgaria
Armin Liebich (1964), SRN/Germany
Jozef Uhliar (1963), Československo/Czechoslovakia

Trubka/Trumpet
1. cena/prize Ilja Školnik (1963), SSSR/USSR
2. cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention
Wolfgang Bauer (1965), SRN/Germany
Tusko Lundell (1964), Finsko/Finland

Zvláštní cena/Special prize:
Dita Krenbergra (1968) SSSR/USSR

Cena Heleny Karáskové/Helena Karásková Prize:
Ilja Školnik (1963), SSSR/USSR

14. ročník – 1979

Klavír/Piano
1. cena/prize Julia Goldstein (1964), SRN/Germany
2. cena/prize Julie Stadler (1965), SSSR/USSR
čestné uznání/honorable mention
Stanislav Bunin (1966), SSSR/USSR
Jennifer Margaret Cowell (1964), Velká Británie/Great Britain
Thomas Effner (1963), NDR/GDR
Yukino Fujiwara (1966), Japonsko/Japan
Mariana Dimitrova Gjurkova (1964), Bulharsko/Bulgaria
Eugen Parland (1965), SSSR/USSR
Veselin Petrov Stanev (1964), Bulharsko/Bulgaria
Helena Suchárová (1964), Československo/Czechoslovakia

Zvláštní cena pro nejúspěšnějšího nejmladšího účastníka/Special prize for the most successful youngest participant:
Igor Ardašev (1967), Československo/Czechoslovakia

Zvláštní cena za nejlepší provedení povinné skladby/Special prize for the best performance of the compulsory composition:
Mariana Dimitrova Gjurkova (1964), Bulharsko/Bulgaria

Housle/Violin
1. cena/prize Boris Gromov (1965), SSSR/USSR
2. cena/prize Alexej Tolpygo (1965), SSSR/USSR
čestné uznání/honorable mention
Oleg Gradow (1964), SRN/Germany
Ulrike-Anima Mathé (1964), SRN/Germany
František Novotný (1964), Československo/Czechoslovakia
Christian Tetzlaff (1966), SRN/Germany

Zvláštní cena pro nejúspěšnějšího nejmladšího účastníka/Special prize for the most successful youngest participant:
Daniel Gaede (1966), SRN/Germany

Zvláštní cena za nejlepší provedení povinné skladby/Special prize for the best performance of the compulsory composition:
Alexej Tolpygo (1965), SSSR/USSR

Violoncello/Cello
1. cena/prize Rio Toyoda (1964), Japonsko
2. cena/prize neudělena/not awarded
čestné uznání/honorable mention
Johanna Picker (1964), Rakousko/Austria
Jan Vogler (1964), NDR/GDR

Zvláštní cena pro nejúspěšnějšího nejmladšího účastníka/Special prize for the most successful youngest participant:
Olga AlexaNDR/GDRovna Možar (1966), SSSR/USSR

Zvláštní cena za nejlepší provedení povinné skladby/Special prize for the best performance of the compulsory composition:
Johanna Picker (1964), Rakousko/Austria

13. ročník – 1978

Duo/Duo
1. cena/prize
Jaroslav Bělgorodskij - housle/violin (1961), SSSR/USSR
Marina Kalinina - klavír/piano (1962), SSSR/USSR

2. cena/prize
Ramon Jaffé - violoncello/cello (1962), SRN/Germany
Markus Pawlik - klavír/piano (1966), SRN/Germany

čestné uznání/honorable mention
Martin Škampa - violoncello/cello (1962), Československo/Czechoslovakia
Hana Hixová - violoncello/cello, (1963), Československo/Czechoslovakia

Jana Hájková - housle/violin (1961), Československo/Czechoslovakia
Renata Bialasová - klavír/piano (1962), Československo/Czechoslovakia

Trio/Trio
1. cena/prize
Sergej Ščepkin - klavír/piano (1962), SSSR/USSR
Boris Vasiljev - housle/violin (1961), SSSR/USSR
Taťána Švejduk - violoncello/cello (1963), SSSR/USSR

2. cena/prize
Mimu Aramaki - klavír/piano (1961), Rakousko/Austria
Lavard Skou-Larsen - housle/violin (1962), Rakousko/Austria
ANDR/GDReas Pőzlberger - violoncello/cello (1963), Rakousko/Austria

čestné uznání/honorable mention
Frank-Immo Zichner - klavír/piano (1962), NDR/GDR
Kai Vogler - housle/violin (1962), NDR/GDR
Peter Bruns - violoncello/cello (1962), NDR/GDR

Jan Hrdlička - klarinet/clarinet (1961), Československo/Czechoslovakia
Michal Svoboda - klarinet/clarinet (1962), Československo/Czechoslovakia
Jaroslav Kubita - fagot/bassoon (1966), Československo/Czechoslovakia

Nina Chludova - klavír/piano (1962), SSSR/USSR
Taťána Borovik - housle/violin (1961), SSSR/USSR
Světlana Kosareva - violoncello/cello (1962), SSSR/USSR

Kvarteto/Quartet
Ceny nebyly uděleny/The prizes wasn’t awarded

čestné uznání/honorable mention
Taťana Pavlova - klavír/piano (1963), SSSR/USSR
Anna Nikulina - housle/violin (1963), SSSR/USSR
Sergej Jedunov - viola/viola (1961), SSSR/USSR
Kirill Rodin - violoncello/cello (1968), SSSR/USSR

Kvinteto/Quintet
1. cena/prize
Alexandr Markovič - klavír/piano (1964), SSSR/USSR
Oksana Rozanova - housle/violin (1964), SSSR/USSR
Michail Šmidt - housle/violin (1964), SSSR/USSR
Natalija Rumjanceva - viola/viola (1964), SSSR/USSR
Igor Sitnikov - violoncello/cello (1963), SSSR/USSR

2. cena/prize
Blanka Basařová - flétna/flute (1962), Československo/Czechoslovakia
Kateřina Vrkočová - flétna/flute (1965), Československo/Czechoslovakia
Milan Oliverius - klarinet/clarinet (1962), Československo/Czechoslovakia
Ivan Závodský - klarinet/clarinet (1965), Československo/Czechoslovakia
Aleš Plešinger - klarinet/clarinet (1964), Československo/Czechoslovakia

čestné uznání/honorable mention 
János Szabó - trubka/trumpet (1962), Maďarsko/Hungary
Gábor Varga - trubka/trumpet (1963), Maďarsko/Hungary
István Rarkövi - trubka/trumpet (1963), Maďarsko/Hungary
László Sikarim/pozoun (1961), Maďarsko/Hungary
Jószsef Gazsinka/tuba (1962), Maďarsko/Hungary

12. ročník – 1977

1. cena/prize Radek Malotín (1962), Česká republika/Czech Republic
2. cena/prize Evamarie Müller (1961), SRN/Germany
čestné uznání/honorable mention
Jevgenij Tripeckij (1961), SSSR/USSR
Michaela Papenberg (1961), Rakousko/Austria
Adriena Yovova (1961), Bulharsko/Bulgaria

Klarinet/Clarinet
1. cena/prize Nelle Bettina Langleh (1961), SRN/Germany
2. cena/prize Günther Gradischnig (1961), Rakousko/Austria
čestné uznání/honorable mention
Frank Garais (1959), NDR/GDR
Alexej Korovin (1962), SSSR/USSR
István Varga (1960), Maďarsko/Hungary

Hoboj/Oboe
1. cena/prize Jan Kolář (1960), Československo/Czechoslovakia
2. cena/prize Ekkehard Hering (1962), NDR/GDR
čestné uznání/honorable mention
Gerald Fröhlich (1960), NDR/GDR
Dimitr Jordanov (1962), Bulharsko/Bulgaria

Lesní roh/French Horn
1. cena/prize Jan Harshagen (1960), Holandsko
2. cena/prize Wieland Wirth (1961), NDR/GDR
čestné uznání/honorable mention
Stanislav Ces (1961), SSSR/USSR
Zina Vančestné uznánírová (1960), Československo/Czechoslovakia

Trubka/Trumpet
1. cena/prize neudělena/not awarded
2. cena/prize Zoltán Kovács (1959), Maďarsko/Hungary
čestné uznání/honorable mention
Jan Hasenhöhrl (1961), Československo/Czechoslovakia
Alexej Korolkov (1960), SSSR/USSR

11. ročník – 1976

Klavír/Piano
1. cena/prize Lilia Zajarnaja (1960), SSSR/USSR
2. cena/prize
Polina Fedotova (1963), SSSR/USSR
Elena Mižega (1963), SSSR/USSR
čestné uznání/honorable mention
Liana Baronaite (1961), SSSR/USSR
Jaromír Klepáč (1961), Československo/Czechoslovakia
Kristin Merscher (1961), SRN/Germany

Housle/Violin
1. cena/prize Sergej Stadler (1962), SSSR/USSR
2. cena/prize Lena Denisova (1963), SSSR/USSR
čestné uznání/honorable mention
Philipp Beckert (1961), NDR/GDR
Chantal Juliet (1960), Kanada/Canada
Markus Wolf (1962), Rakousko/Austria
Thomas Zehetmair (1961), Rakousko/Austria

Violoncello/Cello
1. cena/prize Wanda Glowacka (1961), Polsko/Poland
2. cena/prize Hana Kuchařová (1960), Československo/Czechoslovakia
čestné uznání/honorable mention
Raphael Flieder (1962), Rakousko/Austria
Michail Lezdkan (1962), SSSR/USSR

10. ročník – 1975

Duo/Duo
1. cena/prize
Josef Krečmer - violoncello/cello (1958), Československo/Czechoslovakia
Monika Čermáková - klavír/piano (1960), Československo/Czechoslovakia

2. cena/prize
Jitka Nováková - housle/violin (1959), Československo/Czechoslovakia
Zdeňka Kolářová - klavír/piano (1959), Československo/Czechoslovakia

čestné uznání/honorable mention
Taťána Batrakova - klavír/piano (1960), SSSR/USSR
Larisa Izačik - klavír/piano (1959), SSSR/USSR

Jana Hájková - housle/violin (1961), Československo/Czechoslovakia
Věra Hájková - klavír/piano (1958), Československo/Czechoslovakia

Chantal Juillet - housle/violin (1960), Kanada/Canada
Louis Lortie - klavír/piano (1959), Kanada/Canada

Viktoria Kodratjuk - housle/violin (1962), SSSR/USSR
Simona Frenkel - klavír/piano (1960), SSSR/USSR

Trio/Trio
1. cena/prize neudělena/not awarded

2. cena/prize
Gwen Hoebig - housle/violin (1959), Kanada/Canada
Desmond Hoebig - violoncello/cello (1961), Kanada/Canada
Jackie Parker - klavír/piano (1959), Kanada/Canada

Mark Taube - housle/violin (1960), SSSR/USSR
Sergej Pečatin - violoncello/cello (1959), SSSR/USSR
Světlana Gofman/ klavír (1961), SSSR/USSR

čestné uznání/honorable mention
Maria Bronina - housle/violin (1960), SSSR/USSR
Nikolaj Pavlinov - violoncello/cello (1959), SSSR/USSR
Naděžda Soboleva - klavír/piano (1960), SSSR/USSR

Jörg Niemand - trubka/trumpet (1959), NDR/GDR
Friedhelm May - trubka/trumpet (1961), NDR/GDR
Olaf Krumpfer/pozoun (1961), NDR/GDR

Kvarteto/Quartet
1. cena/prize
Michail Sinman - housle/violin (1959), SSSR/USSR
ANDR/GDRej Jakovlev - housle/violin (1961), SSSR/USSR
Světlana Mozgověnko/ viola (1958), SSSR/USSR
Marina Tarasova/ violoncello (1960), SSSR/USSR

2. cena/prize
Lydia Svjatlovskaja/ housle (1961), SSSR/USSR
Maxim Fedotov - housle/violin (1961), SSSR/USSR
Jevgenia Petrova - viola/viola (1959), SSSR/USSR
Michail Kvint - violoncello/cello (1960), SSSR/USSR

Kvinteto/Quintet
Ceny nebyly uděleny/The prizes wasn’t awarded

9. ročník – 1974

Flétna/Flute
1. cena/prize Taras Bujevskij (1957), SSSR/USSR
2. cena/prize Sabine Bleier (1959), SRN/Germany
čestné uznání/honorable mention
Alexander Aleksjuk (1956), SSSR/USSR
Jevgenij Tripeckij (1961), SSSR/USSR
Petr Zejfart (1957), Československo/Czechoslovakia

Klarinet/Clarinet
1. cena/prize Vlastimil Mareš (1957), Československo/Czechoslovakia
2. cena/prize József Balogh (1956), Maďarsko/Hungary
čestné uznání/honorable mention
Diethelm Adorf (1957), SRN/Germany
Wolfgang Kremser (1957), Rakousko/Austria
Sabine Meyer (1959), SRN/Germany

Hoboj/Oboe
1. cena/prize Mario Kaminski (1959), NDR/GDR
2. cena/prize Jelizaveta Zujeva (1959), SSSR/USSR
čestné uznání/honorable mention
Oldřich Adelt (1958), Československo/Czechoslovakia
Zoltán Farkas (1957), Maďarsko/Hungary
Jacek Piwkowski (1957), Polsko/Poland

Lesní roh/French Horn
1. cena/prize Petr Borzov (1958), SSSR/USSR
2. cena/prize Paul Lazar (1956), Rumunsko/Romania
čestné uznání/honorable mention
Krysztof Skwarek (1958), Polsko/Poland
Jakob Slachter (1958), Nizozemí/Netherlands

Trubka/Trumpet
1. cena/prize
Zdeněk Šedivý (1956), Československo/Czechoslovakia
Gábor Csizmadia (1956), Maďarsko/Hungary
2. cena/prize Hannes Läubin (1958), SRN/Germany
čestné uznání/honorable mention
František Bílek (1956), Československo/Czechoslovakia
Ivan Mološtanov (1957), SSSR/USSR
Jörg Niemand (1959), NDR/GDR
Macilej Piwkowski (1956), Polsko/Poland

8. ročník – 1973

Klavír/Piano
1. cena/prize Hans Christian Wille (1958), SRN/Germany
2. cena/prize Momoko Nishino (1958), Japonsko
čestné uznání/honorable mention
Thomas Bőkheller (1958), SRN/Germany
Louis Lortie (1959), Kanada/Canada
Jackie Parker (1959), Kanada/Canada
Steffen Strauss (1958), NDR/GDR

Housle/Violin
1. cena/prize
Lev Gelbard (1957), SSSR/USSR
Klara Flieder (1960), Rakousko/Austria
2. cena/prize neudělena/now awarded
čestné uznání/honorable mention
Mihaela Martin (1958), Rumunsko/Romania
Jitka Nováková (1959), Československo/Czechoslovakia

Violoncello/Cello
1. cena/prize Alexander Rudin (1960), SSSR/USSR
2. cena/prize
Dore Schuster (1958), Západní Berlín
Klara Flieder (1960), Rakousko/Austria
Peter Wolf (1958), Rakousko/Austria
čestné uznání/honorable mention
Xenia Janovič (1958), Jugoslávie

7. ročník – 1972

Duo/Duo
1. cena/prize
Petr Hejný - violoncello/cello (1956), Československo/Czechoslovakia
Yvetta Tausingerová - klavír/piano (1957), Československo/Czechoslovakia

2. cena/prize
Jitka Nováková - housle/violin (1959), Československo/Czechoslovakia
Zuzana Šobrová - klavír/piano (1957), Československo/Czechoslovakia

čestné uznání/honorable mention
Irena Obedkova - klavír/piano (1957), SSSR/USSR
Nina Seregina - klavír/piano (1956), SSSR/USSR

Zoja Kopčáková - housle/violin (1956), Československo/Czechoslovakia
Eva Mintálová - klavír/piano (1957), Československo/Czechoslovakia

Ulrike Pfeufer - violoncello/cello (1956), NDR/GDR
Sibylle Schlegel - klavír/piano (1956), NDR/GDR

Trio/Trio
1. cena/prize
Uldis Sprudžs - housle/violin (1956), SSSR/USSR
Ivars Pauls - violoncello/cello (1954), SSSR/USSR
Sarmite Liepa - klavír/piano (1956), SSSR/USSR

2. cena/prize
Alexander Kozulin - housle/violin (1958), SSSR/USSR
Vladimír Atapin - violoncello/cello (1956), SSSR/USSR
Irina Rjumina - klavír/piano (1958), SSSR/USSR

čestné uznání/honorable mention
Zdeněk Šedivý - trubka/trumpet (1956), Československo/Czechoslovakia
Jiří Šedivý - trubka/trumpet (1956), Československo/Czechoslovakia
Václav Krpata/pozoun (1954), Československo/Czechoslovakia

Kathrin Rabus - housle/violin (1956), SRN/Germany
Hans Rabus - violoncello/cello (1959), SRN/Germany
Romeo Knőbel - klavír/piano (1960), SRN/Germany

Mihaela Martin - housle/violin (1958), Rumunsko/Romania
Viorica Borviz - violoncello/cello (1957), Rumunsko/Romania
Luminita Nitescu - klavír/piano (1958), Rumunsko/Romania

Kvarteto/Quartet
1. cena/prize neudělena/not awarded

2. cena/prize
Petr Zejfart - flétna/flute (1957), Československo/Czechoslovakia
Jiří Havlík - lesní roh/French horn (1956), Československo/Czechoslovakia
Jan Páleníček - violoncello/cello (1957), Československo/Czechoslovakia
Jaroslav Tůma/cembalo (1956), Československo/Czechoslovakia

čestné uznání/honorable mention
Jurij Klyčkov - housle/violin (1956), SSSR/USSR
Julia Nikitina - housle/violin (1958), SSSR/USSR
Olga Vlasova - viola/viola (1954), SSSR/USSR
Jevgenij Briskin - violoncello/cello (1957), SSSR/USSR

Kvinteto/Quintet
1. cena/prize
Desiree Gatol - sopranová zobcová flétna/soprano recorder (1957), Rakousko/Austria
Eveline Pluder - sopranová zobcová flétna/soprano recorder (1959), Rakousko/Austria
Barbara Schmőlzer - altová zobcová flétna/alto recorder (1959), Rakousko/Austria
Johannes Skorupa - basová zobcová flétna/bass recored (1954), Rakousko/Austria
Elisabeth Meyer - cembalo/harpsichord (1954), Rakousko/Austria

2. cena/prize Gudrun
Jahn - sopranová zobcová flétna/soprano recorder (1959), NDR/GDR
Christine Geyer - flétna/flute (1956), NDR/GDR
Marianne Tilsch - flétna/flute (1955), NDR/GDR
Michael Stőckigt - cembalo/harpsichord (1957), NDR/GDR
Gabriele Heinig - violoncello/cello (1956), NDR/GDR

Desiree Gatol - sopranová zobcová flétna/soprano recorder (1957), Rakousko/Austria
Eveline Plunder - sopranová zobcová flétna/soprano recorder (1959), Rakousko/Austria
Barbara Schmőlzer - altová zobcová flétna/alto recorder (1959), Rakousko/Austria
Erika Lessjak - tenorová zobcová flétna/ tenor recorder (1956), Rakousko/Austria
Johannes Skorupa - basová zobcová flétna/bass recored (1954), Rakousko/Austria

6. ročník – 1971

Flétna/Flute
1. cena/prize Marina Vorožcova (1957), SSSR/USSR
2. cena/prize Béla Drahos (1955), Maďarsko/Hungary
čestné uznání/honorable mention
Bettina Löns (1954), SRN/Germany

Klarinet/Clarinet
1. cena/prize Nothard Műller (1957), NDR/GDR
2. cena/prize Vasile Mocioc (1954), Rumunsko/Romania
čestné uznání/honorable mention
František Bláha (1955), Československo/Czechoslovakia

Hoboj/Oboe
1. cena/prize Uwe Kleinsorge (1954), NDR/GDR
2. cena/prize Milan Študlar (1954), Československo/Czechoslovakia
čestné uznání/honorable mention
Alexej Utkin (1957), SSSR/USSR

Lesní roh/French Horn
1. cena/prize Andrej Kuzněcov (1956), SSSR/USSR
2. cena/prize Jiří Havlík (1956), Československo/Czechoslovakia

Trubka/Trumpet
1. cena/prize Michael Hermann (1956), SRN/Germany
2. cena/prize Karl Heinz Georgi (1957), NDR/GDR
čestné uznání/honorable mention
Arild Hognes (1955), Norsko/Norway

5. ročník – 1970

Klavír/Piano
1. cena/prize Midori Taga (1956), Japonsko
2. cena/prize Malgorzata Szafránska (1956), Polsko/Poland
čestné uznání/honorable mention
Taťána Feďkina (1956), SSSR/USSR
Margarita Hőhenrieder (1956), SRN/Germany
Martina Vítová (1956), Československo/Czechoslovakia
Makiko Yamazaki (1956), Japonsko

Housle/Violin
1. cena/prize Čeněk Pavlík (1955), Československo/Czechoslovakia
2. cena/prize
Shizuka Ishikawa (1954), Japonsko
Oleg Zukin (1954), SSSR/USSR
čestné uznání/honorable mention
János Horváth (1956), Maďarsko/Hungary

Violoncello/Cello
1. cena/prize Josif Fejgelson (1954), SSSR/USSR
2. cena/prize Boris Vybíral (1954), Československo/Czechoslovakia
čestné uznání/honorable mention
Viktor Kozodov (1954), SSSR/USSR

4. ročník – 1969

Duo/Duo
1. cena/prize
Shizuka Ishikawa - housle/violin (1954), Japonsko
Mariko Horie - klavír/piano (1955), Japonsko

2. cena/prize
Eva Hrabalová - klavír/piano (1954), Československo/Czechoslovakia
Boris Vybíral - violoncello/cello (1954), Československo/Czechoslovakia

Trio/ Trio
1. cena/prize
Alexander Brusilovskij - housle/violin (1953), SSSR/USSR
Jelena Michailec - violoncello/cello (1952), SSSR/USSR
Taťána Śebanova - klavír/piano (1953), SSSR/USSR

2. cena/prize
Pavel Hůla - housle/violin (1952), Československo/Czechoslovakia
Daniel Veis - housle/violin (1954), Československo/Czechoslovakia
Helena Snítilová - violoncello/cello (1954), Československo/Czechoslovakia

Kvarteto/Quartet
1. cena/prize
Jana Vlachová - housle/violin (1955), Československo/Czechoslovakia
Dana Vlachová - housle/violin (1957), Československo/Czechoslovakia
Jan Pospíchal - viola/viola (1954), Československo/Czechoslovakia
Petr Hejný - violoncello/cello (1956), Československo/Czechoslovakia

2. cena/prize
Ulrike Fleming - housle/violin (1955), SRN/Germany
Assunta Kwoka - housle/violin (1954), SRN/Germany
Brigitte Schmeid - viola/viola (1954), SRN/Germany
Doris Laidler - violoncello/cello (1956), SRN/Germany

Kvinteto/Quintet
Ceny nebyly uděleny/The prizes wasn’t awarded

3. ročník – 1968

Flétna/Flute
Juraj Brunner (1951), Československo/Czechoslovakia
Blanka Řeřichová (1952), Československo/Czechoslovakia
Štepán Žilka (1951), Československo/Czechoslovakia

Klarinet/Clarinet
Jiří Šlégl (1951), Československo/Czechoslovakia

Hoboj/Oboe
Jozef Ďurdina (1951), Československo/Czechoslovakia,
Jiří Hebda (1952), Československo/Czechoslovakia

2. ročník – 1967

Klavír/Piano
1. cena/prize Vladimír Felcman (1952), SSSR/USSR
2. cena/prize Dina Joffe (1952), SSSR/USSR
čestné uznání/honorable mention
Zoltán Kocsis (1952), Maďarsko/Hungary
Janusz Olejniczak (1952), Polsko/Poland, Natalia Tolpygo (1954), SSSR/USSR

Housle/Violin
1. cena/prize Václav Hudeček (1952), Československo/Czechoslovakia
2. cena/prize Dagmara Kalnyň (1953), SSSR/USSR
čestné uznání/honorable mention
Vanja Milanova (1954), Bulharsko/Bulgaria
JuvaYaron (1953), Izrael, Alla Zimovska (1953), SSSR/USSR

Violoncello/Cello
1. cena/prize Michail Utkin (1952), SSSR/USSR
2. cena/prize Lajma Kunkule (1952), SSSR/USSR
čestné uznání/honorable mention
Jochen Ameln (1952), NDR/GDR
Hartmut Brauer (1952), NDR/GDR
Peter Liesegang (1952), SRN/Germany
Boris Vybíral (1954), Československo/Czechoslovakia

1. ročník - 1966

Klavír/Piano
1. cena/prize Ljubov Timofejeva (1951), SSSR/USSR
2. cena/prize Cecilia Dettai (1951), Maďarsko/Hungary

Housle/Violin
1. cena/prize Dmitrij Sitkoveckij (1954), SSSR/USSR
2. cena/prize Václav Hudeček (1952), Československo/Czechoslovakia

Kvarteto/Quartet
čestné uznání/honorable mention
Marie Vybíralová - housle/violin (1953), Československo/Czechoslovakia
Ludmila Vybíralová - housle/violin (1953), Československo/Czechoslovakia
Břetislav Vybíral - violoncello/cello (1955), Československo/Czechoslovakia
Milada Vybíralová - klavír/piano (1952), Československo/Czechoslovakia