Porota 2. kola

Jacques Ammon (klavír, Německo)

Bartosz Bryla (housle, Maďarsko)

Renomovaná hobojistka Jana Brožková vystudovala Pražskou konzervatoř a hudební fakultu AMU. V roce 1983 na sebe upozornila vítězstvím na mezinárodní soutěži Concertino Praga a v roce 1989 získala absolutní vítězství a zvláštní cenu na Europäischen Musikpreis Zürich. Řadu let působila jako sólohobojistka Symfonického orchestru Českého rozhlasu a od roku 2002 je první hobojistkou České filharmonie. Pravidelně vystupuje i jako sólistka nebo členka komorních souborů. S dechovým kvintetem Afflatus Quintet vyhrála prestižní 1. cenu v soutěži ARD Mnichov 1997. Od roku 1999 působí také jako pedagožka na hudební fakultě AMU v Praze.

Peter Ferenčík (RTVS, Slovensko)

Vladimír Rejlek vystudoval hru na trubku na konzervatoři a AMU v Praze. Roku 1978 se stal vítězem Mezinárodní soutěže Pražské jaro a v roce 2016 byl předsedou poroty této mezinárodní soutěže v oboru trubka. Několikrát byl rovněž členem mezinárodní poroty soutěže Concertino Praga. Jeho široký koncertní repertoár zahrnuje skladby všech stylových období, je pravidelným hostem koncertních pódií u nás i v zahraničí. Od roku 1974 byl vedoucím skupiny trubek Orchestru opery Národního divadla v Praze. Vedle sólové koncertní činnosti se věnuje pedagogické práci na pražské Akademii múzických umění, kde byl v roce 2009 jmenován profesorem. V současné době na HAMU působí jako vedoucí katedry dechových nástrojů.

Eckart Runge (violoncello, Německo)

Klavírista Miroslav Sekera vystudoval AMU v Praze. Získal řadu soutěžních ocenění doma i v zahraničí a v roce 2016 obdržel cenu hudební společnosti „Salon de Virtuosi“ v New Yorku. Jako sólový i komorní hráč vystoupil na prestižních pódiích, a to zejména ve Vídni (Wien Konzerthaus, Musikverein), ve Washingtonu (The Kennedy Center) a v Tokiu (Opera City Concert Hall). V roce 2019 koncertoval po Japonsku s legendárním cellistou Tsuyoshim Tsutsumi a v témže roce vystoupil jako sólista na mezinárodním festivalu v japonské Karuizawě. Jeho nejnovější sólové CD s díly Franze Liszta a Bedřicha Smetany vydala roku 2020 společnost Supraphon.