Concertino Praga má svého vítěze

13. září 2020

Stal se jím čtrnáctiletý klavírista Vsevolod Zavidov z Ruska. Na druhém místě skončil patnáctiletý houslista Daniel Matejča z České republiky a na třetím čtrnáctiletý ruský trumpetista Aleksandr Rublev.

V sobotu 12. září 2020 se na veřejném koncertě v Rudolfinu rozhodlo o vítězi 54. ročníku Dvořákovy mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga. Do finále postoupili, na základě poslechu nahrávek, čtyři mladí umělci – klavírista Jan Schulmeister a houslista Daniel Matejča z České republiky, dále pak dva ruští muzikanti – Aleksandr Rublev a Vsevolod Zavidov.

Porotu svým výkonem nejvíce přesvědčil čtrnáctiletý ruský klavírista Vsevolod Zavidov, který si pro finálové kolo vybral Klavírní koncert č. 1 Es dur Franze Liszta. Kromě šeku na 5 000 EUR od Rodinné nadace Karla Komárka, si odnesl ještě Cenu Českého rozhlasu, který mu natočí a vydá CD a šek ve výši 15.000,- Kč jako cenu Nadace Bohuslava Martinů.

O vítězi rozhodovala dvanáctičlenná porota, kterou tvořili dirigent Jakub Hrůša, klavíristé Ivo Kahánek a Lukáš Vondráček, houslisté Václav Hudeček a Dmitry Sitkovetsky, flétnista Walter Auer, hobojista Francois Leleux, klarinetista Daniel Ottensamer, trumpetista Marek Zvolánek, harfistka Jana Boušková, ředitel České filharmonie David Mareček a hudební producent Thibaut Maillard.

Spustit audio