Vlnohraní

11. říjen 2021

Pojďte si hrát a nebojte se klasiky! Série výchovných koncertů pro děti ze studia Českého rozhlasu.

Hravou formou nakoukneme do hudební kuchyně s moderátorkou Klárou Boudalovou, která připravovala koncerty pro děti v České filharmonii a je také autorkou úspěšného  projektu Nebojte se klasiky, který vyšel na 8 CD.  Studio Českého rozhlasu nabízí autorce a moderátorce v jedné osobě mnohem více možností pro rozehrání gejzíru nápadů.

Protože se pro velký zájem nedostane na všechny školáky, rozhodli jsme se přidat na první listopadový víkend i koncert pro rodiče s dětmi ve věku od 5ti do 10ti let. Rodiče či prarodiče mohou poprvé přijít s dětmi do studia Českého rozhlasu v sobotu 6. listopadu od 15.00 hod.

Podívejte se ve videu, jak je Vlnohraní hravé

V prvním díle, který nese podtitul "Dlouhá díra obalená dřevem, aneb proč jsou příčná flétna a klarinet dřeva", se můžete těšit na hudební hrátky s flétnou a klarinetem, oba nástroje podpoří klavír. V hlavních rolích uslyšíte klavíristu Egli Priftiho a úspěšné laureáty soutěže Concertino Praga klarinetistku Natálii Hrdovou a flétnistku Theodoru Kopeckou.

Concertino Praga hledá mimořádné hudební talenty ve věku do 15 let. Doufáme tedy, že našim dětským divákům budou víc než blízcí. Dalším zpestřením koncertu bude hravost a účast celého publika či vybraných odvážlivců, a to i z řad rodičů.

Další příležitost přijít si pohrát s hudbou budou mít rodiče s dětmi v sobotu 4. prosince, začátek koncertu je opět v 15 hod. V pořadu nazvané "Klavír a inteligentní chobotnice, aneb když je moc klavíristů" představí Klára Boudalová nejznámější hudební nástroj, účinkovat budou laureáti Concertino Praga, klavíristé Eliška Tkadlčíková a Pavol Praženica. 

Oba koncerty se konají v největším nahrávacím studiu v České republice  Studiu S1 na Vinohradské 12. 

Přijďte si hrát s hudbou a nebát se jí!

Spustit audio

Více o tématu